יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שקד: "מי שמשחרר מחבלים צריך לסגור את השב''כ''

''לשם מה המדינה משקיעה משאבים כה רבים ברדיפה , תפיסה ושפיטה של מחבלים אם בלאו הכי כולם משתחררים בסוף''?תהתה בקול ח''כ שקד שהציעה לסגור את השב''כ ובתי הדין הצבאיים על מנת לצמצם את הגרעון.נאום ציני כהלכתו.

עידן הראל 29/07/2013

(צילום: אורח)

dir="rtl">"היה מנהיג ידוע בציונות הדתית שנהג לפתוח את דבריו בהצהרה שלפני שהוא ידבר, הוא יגיד כמה מילים.  גם אני רוצה, לפני שאדבר, לומר כמה מילים ובעצם להציע דרך לסגור את הגירעון הלאומי:  קיצוץ דרסטי בתקציב השב"כ וסגירת בתי הדין הצבאיים.

לשם מה המדינה משקיעה משאבים כה רבים ברדיפה , תפיסה ושפיטה של מחבלים אם בלאו הכי כולם משתחררים בסוף? למה כל הטרחה הזו? לא חבל על טופס הטיולים, הניירת והאוטובוסים שלוקחים אותם למחוז חפצם? במקום להעלות את המע"מ  נתכבד ונחתוך דרסטית את תקציב הביטחון.

אפשר גם לקצץ בתקציבי ההסברה. זה חסר טעם. מה בצע לנו בכך שאני מדברים גבוהה ומספרים לעולם אגדות על מלחמה בטרור, אם בשונה מהאמריקאים, שמסרבים לשחרר אפילו את פולארד, אנו משחררים  104 רוצחים, בשביל הזכות שיש לנו לשלוח את מולכו לדבר עם גורם פלסטיני זוטר.

ומילה אחרונה, לבני דודינו שוחרי השלום והחירות: אני רואה את החגיגות שלכם ברמאללה על שחרור הרוצחים. דבר אחד יש לי לומר לכם: הם ראויים לכם. קחו אותם, את רוצחי הילדים, מתעללי הגופות ושורפי הנשים בחייהם. ככה אתם נראים: חבורה צמאת דם שרוקדת לכבוד שחרור 104 ברברים. זה הפרטנר שלנו. 

אבל כדאי שתדעו: על כל רוצח שישוחרר, עשרות בתים חדשים יבנו, בארץ התנ"ך שלנו, ביהודה ושומרון. ככה זה, משחר הציונות הקונספט נשמר: אנחנו בונים, הם הורגים. כל אחד עושה את מה שהוא יודע. את מה שהוא מכיר.

ונחזור לגרעון. התקציב שלפנינו נועד לכסות את הגרעון. הוא הכרחי אך זה לא מה שייצר צמיחה. ממחר , צריך להתמקד במנועי הצמיחה: רפורמה בחברת חשמל, רפורמה בנמלים, רפורמה במכון התקנים, רפורמה במגזר הציבורי, הפנית משאבים לצורך קליטה בעבודה של נשים ערביות וגברים חרדים, רפורמה בשוק המלט, רפורמה בשוק הדיור ורפורמה בשרותי הדת. הבית היהודי בוועדות השונות ובמשרדים השונים עוסק ויעסוק בכל אלה.

נטל המדינה היהודית הוא נטל משולש: נטל ההגנה, נטל העבודה ונטל התורה . כל מי שלא סוחב כפי יכולתו את אחד מאלה יכול להיקרא משתמט. 

נתחיל בנטל מסורת ישראל. במשך אלפיים שנה נשאו מאמינים יהודיים בכל העולם את הנטל הזה. בלעדיהם ספק אם היינו כאן היום. כאישה שאיננה דתייה אינני מרגישה שאני לוקחת חלק בנשיאת הנטל הזה, ויש האומרים שהוא הנטל הכבד מכולם - אותו לא נושאים שלוש שנים בלבד, אותו לא נושאים מתשע עד חמש בלבד. אותו נושאים יום יום, שעה שעה. 

לא חייבים לחזור בתשובה כדי לדעת מה זו תפילת שמונה עשרה;  לא צריך לחזור לימי הביניים כדי להכיר את התלמוד הבבלי, ללמוד מחוכמתם של התנאים והאמוראים, להעמיק באגדות חז״ל הנפלאות;; לא צריך להפסיק להשתמש בתוכנות ניווט בדרכים כדי לדעת על מורה נבוכים. זה נכון שהרמב"ם, היה גם רופא. אבל הוא יכול היה להרשות לעצמו את זה, שכן מסביבו כל אחד נשא במשהו מנטל המסורת.

יש גם את נטל העבודה. הנטל לקום בבוקר, לעבוד קשה ולקחת חלק פעיל בשוק העבודה על-מנת שנצליח לקיים פה רמת חיים סבירה. אבל האם כאן רק החרדים והערבים הם הבעיה, או שמא בעיית השוויון בנטל העבודה היא הרבה יותר עמוקה?

אם כולנו באמת מקבלים את עקרונות הכלכלה החופשית, ואם באמת כולנו מכירים בצורך לשמור על שוק עבודה גמיש המגיב במהירות לשינויים הגלובאליים, האם יכול להיות שיש חלקים רחבים בציבור הישראלי הנהנים מביטחון תעסוקתי של 100%, ואילו האחרים חשופים לחלוטין לרוחות השינוי הבלתי נמנעות?!

האם לא ראוי לבטל את מוסד הקביעות ממנו נהנה ציבור מסוים בלבד במגזר הציבורי, ולפזר את אי הוודאות של מקום העבודה על-פני יותר עובדים, כך שכל אחד ירגיש אותו רק במעט?! האם לא נכון לפזר את הכוח של המונופולים הפרטים והציבוריים כך שעובדים אחרים ייהנו ממקום עבודה יציב ורווחי לאורך זמן?!

וכן, יש גם את השוויון בנטל ההגנה. וצריך לפזר את כל הנטל הזה. ויש גם לפזר את נטל ההגנה על ביטחון ישראל. כשם שצה"ל יודע לשמור על הצרכים המיוחדים של נשים בצבא, הוא גם ידע לשמור על הצרכים המיוחדים שלכם. אבל מי שאינו גדול בתורה, יכול אולי להיות גדול בהגנה. ואם לא בהגנה, אולי יהיה גדול בתעשייה, ולכו תדעו, אולי אפילו גדול בהיי-טק. יכול להיות שמאיר הר ציון הבא יושב ולומד היום בישיבה חרדית בבני ברק, ואנחנו לא יודעים?! לחילופין, יכול להיות שביל גייטס הישראלי, יושב ולומר בישיבת מכובדת במאה שערים. מי ייתן.

כדי שהציבור החילוני ייכבד את לומדי התורה , כדי שחרדים רבים ייצאו לעבוד, כדי שיפורקו המונופולים במשק וכן, ידונו בפיל הלבן - הקביעות במגזר הציבורי צריך מעט אמון, הרבה רצון טוב והרבה מאד גבורה. בואו נעשה את זה ביחד במושב הבא!"