אהרון קרוב העניק מדליה להוריו של בניה ריין ז"ל

אהרון קרוב העניק מדליה שקיבל במרתון ניו יורק להוריו של בניה ריין ב"מרוץ בניה ה-8. אהרון קרוב : "אני מודה למשפחת ריין ורוצה להעניק לשמעון וחגית ריין את המדליה שלי ממרתון ניו יורק".

עטרת זרביב 11/11/2013

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

dir="rtl">במרוץ השנתי לזכרו של רס"ן בניה ריין שהתקיים ביום שישי האחרון זו השנה השמינית בקרני שומרון, השתתף גם אהרון קרוב, שרץ בשבוע האחרון גם במרתון ניו יורק. בטקס סיום המרוץ העניק אהרון את המדליה שקיבל במרתון ניו יורק להוריו של בניה: "השבוע עשיתי מרתון ניו יורק, זה נותן לך את הכוח להמשיך. מרוצים בכלל ומרוץ בניה בפרט, מהסיפורים ששמעתי עליו, לא הייתי חבר ילדות שלו, זה משהו שנותן את הכוח להתגבר גם בקשיים שיש לנו בכל רגע מהחיים, גם אם קשה לנו, גם אם אין לנו כוח. גם לי אחרי הפציעה זה מה שנותן את הכוח בכל רגע להתגבר קדימה!  אני רוצה להעניק למשפחת ריין, לשמעון וחגית, את המדליה שלי ממרתון ניו יורק, המדליה שקיבלתי השבוע".

בניה ריין, בנם של שמעון וחגית, שימש במלחמת לבנון השנייה כמפקד על כוח בניה, והטנק עליו פיקד חילץ במהלך הלחימה פצועים והרוגים והעביר אספקת מזון תחת אש. במהלך חילוץ פצועים ביום האחרון ללחימה נפגע הטנק מטיל נ"ט וכל אנשי הצוות נהרגו. בניה נהג לרוץ מרתונים והשתתף גם במרתונים בחו"ל, בנוסף התנדב במסגרות רבות- "קו לחיים", איל"ן, "זיכרון מנחם" ועוד.

כמדי שנה, השתתפו במרוץ גם סמי תורג'מן אלוף פיקוד דרום, שהיה מפקדו של בניה בעבר, וכן שופט בית המשפט העליון, נועם סולברג. השנה לקחו חלק במרוץ גם רצים בעלי מוגבלויות מעמותת אתגרים הפועלת לשילוב בעלי מוגבלויות בחברה.

חגית ריין מסרה כי: "אהרון קרוב ממש ריגש אותי, בכלל לא ידעתי שהוא עולה לבמה כדי לתת לנו את המדליה. הוא אמר לנו שהוא נוסע למרתון בניו יורק ומקדיש את זה לבניה והוא אמר שהוא ירוץ במרוץ לזכר בניה. אמרתי לו- איך תרוץ כל כך הרבה פעמיים באותו שבוע, ואחרי המרתון הוא אמר שהרוח של בניה זה מה שנתן לו את הכוח. עכשיו המדליה שלו תלויה על הקיר בחדר לצד המדליה של בניה ממרתון פריז".

עוד הוסיפה: "כשאהרון נפצע בעופרת יצוקה, באתי אליו לבית החולים כשהוא היה בניתוח וביקשתי מבניה שיתפלל כדי שהוא יישאר בחיים.. מיד אחרי הפציעה שלו לפני כשלוש שנים, כשעוד לא היה כשיר, התקיים המרוץ והוא בא אלי, ושאל אותי כמה את אומרת לי לרוץ ? אמרתי לו - תרוץ 5 ק"מ. אז הוא אמר לי- את כמו ההורים שלי, אבל אני ארוץ 10 ק"מ. כשהוא סיים את המרוץ אז הוא אמר לי- רצתי 5 ועוד 5.

"מבחינתי כל שנה זה משהו חדש, זה לא משהו שכבר היה. העוצמה הזו היא מצד אחד חגיגה, מצד שני הרוח של בניה מנשבת פה. כל שנה זה מרגיש כמו הפעם הראשונה והרוח של בניה מתעצמת והולכת. זה גם קשה עבורנו- היו פה פצועים שבניה חילץ וזה מאוד קשה, דורך על יבלות. אילו הדברים שנותנים כוח ולוקחים כוח- אבל זה יותר נותן לנו כוח מאשר לוקח, אחרת, לא היינו ממשיכים".

 יגאל להב, ראש המועצה הנכנס במועצה המקומית קרני שומרון אמר בטקס: "את בניה לא הכרתי בכלל, הפעם הראשונה שהכרתי זה היה בשבעה כשהגעתי עם אחד החיילים שבניה חילץ ביום השלישי למלחמה. ככל שאתה שומע את הסיפורים ואת הרקע על בניה אתה לומד להוקיר ולהעריך את המורשת המשפחתית שהוא קיבל מהבית ואת העצמאות והבגרות שעיצב לעצמו כקצין.

עוד הוסיף להב: יש יום זיכרון ויש יום זיכרון חי, אני חושב שיום כזה הוא יום זיכרון לדבר מאוד מוחשי- למה שמצליח להביא כל כך הרבה אנשים לכאן, שבאמת מלמד אותנו על דמותו האמיתית והמנהיגותית של בניה".

המרוץ מתקיים בשיתוף עם משפחת ריין, המועצה המקומית קרני שומרון ומתנ"ס קרני שומרון, וכן חברת realtiming  המפיקה את האירוע.