הנר שיחבר:מיזם הדלקת נרות חנוכה אצל משפחות חילוניות יוצא לדרך.

לאור הצלחת "שבת ישראלית", במסגרתה התארחו אלפי משפחות חילוניות אצל משפחות דתיות לסעודת ליל שבת, חבר ארגון 'בית הילל' לארגון ביח"ד והחברה למתנ"סים להרחבת פרויקט 'נר מחבר' שבו נפגשות משפחות דתיות וחילוניות בחנוכה להדלקת נרות ולאירוח הדדי.

ליאת עפרי 18/11/2013

(צילום: אורח)

style="text-align: right;" dir="rtl">משפחות דתיות יתארחו אצל משפחות חילוניות להדלקת נרות חנוכה. לאור הצלחת "שבת ישראלית", במסגרתה התארחו אלפי משפחות חילוניות אצל משפחות דתיות לסעודת ליל שבת, חבר ארגון 'בית הילל' לארגון ביח"ד והחברה למתנ"סים  להרחבת פרויקט 'נר מחבר' שבו נפגשות משפחות דתיות וחילוניות בחנוכה להדלקת נרות ולאירוח הדדי.

בזכות החיבור החדש מקווים שלושת הארגונים לתחילתה של מסורת לאומית חדשה שבה חג החנוכה ידגיש את המכנה המשותף בחברה הישראלית, וייצור אפשרות לשיח  באמצעות חווית הדלקת נרות החנוכה בחג.

הגורמים מאחורי המיזם מציינים כי המיזם הארצי  - "נר מחבר" - נועד להדגיש את המכנה המשותף בחברה הישראלית, ליצור אחדות באמצעות חווית הדלקת נרות החנוכה בחג. בארגון "בית הלל" ו"ביח"ד" מקווים כי מיזם זה ייתן מענה לרצונם של אלפי משפחות רבות שאינן דתיות להתארח אצל משפחות חילוניות כהמשך למיזמים משותפים סביב מעגל החיים היהודי והלאומי.

לקראת יישום הפרויקט ברמה הארצית פותחה​ אפליקציה מיוחדת המאפשרת יצירת קשרים ישירים בין משפחות. כמו כן, יושם דגש על כך שהאירוח יעשה על ידי החילוניים שיארחו את הדתיים בבתיהם. יוזמי המיזם, צופים לאירוח של אלפי משפחות בכל רחבי הארץ.

מנכ"ל ארגון בית הלל, הרב רונן נויבירט: "מיזם חנוכה 'נר מחבר' הינו המשך ישיר של המיזם הארצי 'שבת ישראלית' שהיווה יריית הפתיחה למהלך ארוך טווח של חיבור וגישור בין המגזרים בחברה הישראלית סביב זהות יהודית, מהלך אותו נמשיך להוביל ביתר שאת. פסק ההלכה הראשון של בית הלל עסק בהתארחות של אדם דתי אצל אדם חילוני, כדי לחזק את האחדות והלכידות החברתית וסללנו את הדרך לבצע זאת באופן פשוט. הפסק יבוא לידי יישום במיזם זה כאשר הדתיים יגיעו לביתם של החילוניים. החברה הישראלית בשלה למהלך זה ואנו מאמינים שלמסרים אלו תהיה היענות רחבה".

מנכ"ל ארגון ביח"ד, גידי אברהם הוסיף  "המפגש המיוחד של משפחות ממגזרים שונים בביתן הפרטי בחיבור בלתי אמצעי מאפשר תקשורת פתוחה ,שיח בגובה עיניים ולימוד משותף זה מזה. "