רוה"מ למתנדבים החרדים: "אתם חיל חלוץ לשבירת המחיצות"

ראש הממשלה נפגש בלשכתו עם 5 מתנדבי השירות האזרחי החרדים, אשר הצטיינו בשירות הלאומי והודה להם:''אתם מקיימים את כל הערכים היסודיים שהם בשורש האומה שלנו והאמונה שלנו''.

עמי שרון 02/02/2014

(צילום: אורח)

style="text-align: right;" dir="rtl">במהלך הפגישה עם מתנדבי השירות האזרחי החרדים סקר מנכ"ל מנהלת השירות האזרחי לאומי, שר- שלום גר'בי בפני ראש הממשלה את פעילותם ותחומי שירותם של המתנדבים  החרדים, ובנוסף הציג נתונים אשר מצביעים על עלייה מרשימה במס' המתנדבים החרדים מידי שנה.

בין המצטיינים: שמואל דב רוסט, חסיד גור מאשדוד שמתנדב במחלקה האונקולוגית בבי"ח תל-השומר, אשר מסייע ומלווה ילדים חולי סרטן לטיפולים כימותרפיים. כמו כן ישראל לוגסי מאשקלון המשמש כפרמדיק ונהג אמבולנס במד"א. עידן יפרח מאופקים המתנדב ב-"יד שרה" בעיר. יוסף אברהם  מבאר-שבע שחונך ומלווה בני נוער בבאר -שבע, חיים יעקב מאשדוד שמתנדב "במשרד לאזרחים ותיקים", בפרויקט "והדרת" שמסייע בניוד וליווי קשישים.

ראש הממשלה בקש להודות למתנדבים וטען:״אחת המטרות שלנו היא להוריד את המחיצות בין החלקים השונים של עם ישראל ואני רואה בכם ממש חיל חלוץ בעניין הזה- לעזור לא רק לשלב את הציבור החרדי בעשייה שהיא משמעותית לחברה ולבטחון של מדינת ישראל, אלא גם להוריד מחיצות  ולסלק סטיגמות. אני מאמין שאנחנו ערבים זה לזה וזה מה שאתם עושים- ערבות הדדית, גמילות חסדים-כל הערכים היסודיים שהם בשורש האומה שלנו והאמונה שלנו. אני רוצה להודות לכם על זה. כל אחד עושה זאת בתחומו ואני שמח לראות שאתם מתנדבים למשימות המרכזיות שעומדות בפנינו היום.״

מנכ"ל מנהלת השירות האזרחי לאומי, שר- שלום ג'רבי: "מתנדבי השירות האזרחי-לאומי החרדים הינם חוד החנית של החברה החרדית,  אשר משלבים בין אורח חייהם ואמונתם לצד תרומתם לקהילה ממנה הם מגיעים . מנהלת השירות האזרחי-לאומי תמשיך להוות גשר בין המגזרים השונים, ועצם התנדבותם של הבחורים החרדים מוכיחה כי קיים מכנה משותף לחברה הישראלית."

השירות האזרחי דרכו משרתים בני המגזר החרדי החל את דרכו בפעילות מנהלת השירות האזרחי - לאומי בשנת 2007. פריצת הדרך הראשונה הייתה בספטמבר 2008 כאשר התגבשה קבוצה ראשונית של מתנדבים. לאורך השנים חלה עלייה הדרגתית במספר המתנדבים. כיום סה"כ סיימו או נמצאים בשירות כ - 5,6715 מתנדבים חרדים.