תנועת "אמונה": ''סומכים על החוסן האישי של בוגרות מערכת החינוך הדתי המתגייסות לצבא''

יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים תא"ל רחלי טבת-ויזל הופיעה בפני הנהלת תנועת "אמונה". הנהלת התנועה פרסמה הודעת תמיכה בבנות דתיות הבוחרות להתגייס. 

עטרת זרביב 03/03/2014

(צילום: אורח)

dir="rtl">"אמונה" שבה ומצהירה על תמיכתה במסלול השרות הלאומי, המאפשר תרומה משמעותית לחברה הישראלית ולצעירות המשרתות בו. עם זאת "אמונה" מכבדת את החלטתן של צעירות דתיות, הבוחרות לשרת ולתרום במסגרת צבאית.יועצת על רקע המשך הדיון סביב שירות בנות דתיות בצה"ל הופיעה  יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים תא"ל רחלי טבת-ויזל בפני הנהלת תנועת "אמונה".

בישיבה סקרה תא"ל טבת-ויזל את תמונת המצב לגבי שירות נשים בצה"ל, והתייחסה גם לשרות נשים דתיות. הנהלת "אמונה" בירכה את היוהל"ן על תרומתה האישית, החשובה והמכובדת לצה"ל, לחברה ולמדינה.

בסיכום הישיבה קראה הנהלת "אמונה" לכל צעיר וצעירה - דתיים ושאינם דתיים- למלא את החובה והזכות לשרת את המדינה למשך התקופה הקבועה בחוק.

"אמונה" שבה ומצהירה על תמיכתה במסלול השרות הלאומי, המאפשר תרומה משמעותית לחברה הישראלית ולצעירות המשרתות בו. תנועת "אמונה" הינה שותפה מובילה לאחד מן המסלולים האיכותיים ופורצי הדרך של השרות הלאומי במסגרת אגודת "בת-עמי" .עם זאת "אמונה" מכבדת את החלטתן של צעירות דתיות, הבוחרות לשרת ולתרום במסגרת צבאית.

לדברי ליאורה מינקה, יו"ר "אמונה": שמענו בעניין רב, על המאמץ שמשקיע הצבא ביצירת סביבת שרות ראויה ומתאימה גם לחיילות הדתיות. סביבה המאפשרת לחיילת הדתית לשמור בקפידה על אמונתה, על צניעותה ועל ערכיה הדתיים והמוסריים.

"אמונה" סומכת על החוסן האישי של אותן בוגרות מערכת החינוך הדתי, שמחליטות למלא את חובתן האזרחית דווקא במסגרת השרות הצבאי.

תנועת האישה הדתית לאומית קוראת להרחיב את מסגרות ההכנה, הליווי והתמיכה בחיילות הדתיות לפני תחילת השרות ובמהלכו.