כנס הוקרה לאליצור במלאות 75 שנה לפעילות ארגון הספורט הדתי

בכנס הוקרה לוותיקי אליצור, שנערך בתאטרון גבעתיים, בהשתתפות אישי ציבור ומאות מוותיקי ופעילי אליצור, קיבלה נעמה שפיר, השחקנית ה"סרוגה" של נבחרת ישראל ושל אליצור רמלה גביע הוקרה על היותה דמות ומופת בספורט הישראלי תוך שמירה על ערכי הדת.

עטרת זרביב 06/07/2014

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

dir="rtl">מאות וותיקי ופעילי אליצור השתתפו ביום שלישי בכנס הוקרה שערך מרכז אליצור בתאטרון גבעתיים. הכנס נערך במעמד ראש עיריית גבעתיים רן קוניק, המשנה לראש העיר מושיק גולדשטיין, ראש מנהל הספורט ד"ר אורי שפר, מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך, מנכ"ל תקומה נחי אייל, מזכ"ל הפועל המזרחי אבי סולימן, מנכ"ל מנהלת השירות האזרחי - לאומי שר שלום ג'רבי.

מר אברהם זוכמן האחראי על החינוך הגופני במשרד החינוך, שהיה שחקן אליצור ואף זכה להיות היחידי עד היום ששיחק בו זמנית כשחקן נבחרות ישראל בכדורסל ובכדורעף ברך בשם הוותיקים וסיפר על חוויותיו והקשיים שליוו אותו כשחקן דתי בימים עברו.

את האירוע הנחה ד"ר חיים מייטליס שהיה בעצמו פעיל שנים רבות באליצור כשחקן, מאמן וחבר הנהלה.

בנוסף להצדעה לוותיקים חולקו בערב זה גם מלגות לספורטאים צעירים מצטיינים וכן גביעים לקבוצות ושחקנים שזכו באליפויות בעונה האחרונה.

המצטיינים שקיבלו מלגות הם:

טניסאית השולחן ניקול טרוסמן אלופת ישראל לנערות ובוגרות

טניסאית השולחן חני פלדמן אלופת ישראל עד גיל 15

השחמטאי אסיף סלומון אלוף ישראל עד גיל 10

השחמטאי ליעם קופלוף אלוף ישראל עד גיל 8

השחמטאית מוריה לאופולד סגנית אלופת ישראל עד גיל 18

השחמטאית שרה ניימן סגנית אלופת ישראל עד גיל 12

הכדורסלנית זוהר כחלון

הכדורסלנית ג'מבאר יטאייש

הכדורסלנית מרים דאר

הכדורסלן דניאל דנינו מאליצור נתניה שזכה בתואר השחקן המצטיין של אליפות התיכונים.

אלי עציון יו"ר אליצור הודה לפעילים הוותיקים על תרומתם לאליצור וקרא להם להמשיך ולהיות שותפים לפעילות גם היום "חשוב לי מאוד גם לשמור ולשמר את הקשר של הוותיקים עם אלו הפעילים היום, אני קורא לכל הוותיקים להשתלב באגודות הפעילות ולסייע בזמנם הפנוי מניסיונם הרב. אני רוצה שלכל אגודה יהיה סבא - אבא לכל השחקנים, וזו תיהיה דמותו של הוותיק".

ניר אורבך מנכ"ל הבית היהודי אמר: כמי שגדל ושיחק בקבוצות אליצור אני יודע מהו הערך החשוב לפעילותה של אגודת אליצור והמשך צמיחתה בכל רחבי הארץ.

נחי אייל מנכ"ל תקומה ומיוזמי ערב זה הוסיף: הציונות הדתית הציבורית והפוליטית חייבים לעמוד מאחורי אגודת אליצור כי הספורט והחיים צועדים יחד. ניר ונחי הבטיחו לגייס את סיעת הבית היהודי להרחבת פעילותה של אליצור.

את הערב הפיקה חברת 'עט תקשורת' בראשותו של עמיעד טאוב.

 לצפייה בקליפ: https://www.youtube.com/watch?v=YcLLw1P_BBI&feature=youtu.be