מזכ"ל המפד"ל: לפתוח את שנת הלימודים ב"שיחות מוטיבציה" על השירות בצה"ל

על רקע נתוני ההשתמטות המדאיגים, קורא מזכ"ל המפד"ל שר שלום ג'רבי לפתוח את שנת הלימודים הקרובה ב'שיחות מוטיבציה' על חשיבות השירות בצה"ל והתרומה למדינת ישראל.

עמי שרון 02/08/2007

רקע נתוני ההשתמטות המדאיגים, קורא מזכ"ל המפד"ל שר שלום ג'רבי לפתוח את שנת הלימודים הקרובה ב'שיחות מוטיבציה' על חשיבות השירות בצה"ל והתרומה למדינת ישראל.

ג'רבי, קצין במילואים, מציע להזמין לכיתות הגבוהות בתיכונים בכל הארץ, חיילים קרביים בסדיר ובמילואים, כדי שיתארו בפני התלמידים את חשיבות השירות, יעודדו אותם ויחדירו בהם מוטיבציה ללכת בדרכם. "כאשר רבים מ'גיבורי התרבות' של הנוער הישראלי הם משתמטים מוצהרים שאפילו 'מתגאים' בכך, הדרך היחידה למגר את התופעה היא באמצעות מפגשים אישיים של בני הנוער עם ה'גיבורים' האמיתיים של המדינה", הדגיש ג'רבי.

בעניין פיטורי אנשי מילואים על רק שירותם, הוסיף ג'רבי שהישנות מקרים אלה מצריכה בדיקה של החוקים אשר מגנים על חיילי המילואים, "ייתכן שהחוקים הקיימים אינם מרתיעים מספיק את המעסיקים ולכן תופעה בזויה זו איננה נעלמת, כנראה שיש להעניש בחומרה יתרה מעסיקים הפוגעים באנשי מילואים על רקע שרותם" אמר ג'רבי.

בתגובה לידיעה שפורסמה אתמול על פיטוריי משה ברק איש מילואים שהועסק בקיבוץ כנרת אמר ג'רבי: "מעציב לשמוע שדווקא קיבוץ כנרת הנחשב לאחד מאבני הדרך בהתיישבות הציונית הערכית בארץ-ישראל ובמאבק להקמתה והתבססותה של המדינה, מפטר איש מילואים בימים אלו שבהם הפכו אנשי המילואים למצרך נדיר, הדבר מעיד על התדרדרות ערכית בחברה הישראלית ובמיוחד בקרב קבוצות אשר השירות בצה"ל היה בעבר נר לרגליהם" חברה אשר מקלה ראש ביחסה למשתמטים גורמת לקלות ראש אצל מעסיקים אשר מפטרים אנשי מילואים על רקע שרותם.

ג'רבי אמר "שצה"ל הינו לוביסט מצוין אשר מוטלת עליו החובה להפעיל את נציגיו במסדרונות הכנסת והממשלה לטובת אנשי המילואים".