תנועת אמונה: לגייס למאבק באלימות נגד נשים את עולם התורה והרבנות

ליאורה מינקה יו"ר אמונה בפנייתה אל הרבנים הראשיים לישראל:
"בכהונתכם החדשה אני מוצאת שעת כושר; הזדמנות לצאת חלוצים לפני המחנה, ולהעניק למאבק החשוב הזה ביטוי פומבי יהודי ורוחני ולהשמיע גינוי תקיף לתופעה שפשתה בחברה הישראלית, והיא מאמללת נשים, ילדים ומשפחות שלמות"

עמי שרון 18/11/2014

(צילום: אורח)

dir="rtl">לקראת היום הבינלאומי, המציין את המאבק בתופעת האלימות נגד נשים (25 בנובמבר), פנתה יו"ר תנועת האישה הדתית-לאומית, ליאורה מינקה, אל הרבנים הראשיים לישראל, בבקשה לגייס למאבק הציבורי הזה את עולם התורה והישיבות, את רבני השכונות, הקהילות ובתי הכנסת.

"בכהונתכם החדשה, יחסית, אני מוצאת עוד שעת כושר; הזדמנות לצאת חלוצים לפני המחנה, ולהעניק למאבק החשוב הזה ביטוי פומבי, יהודי ורוחני, ולהשמיע גינוי תקיף לתופעה שפשתה בחברה הישראלית, והיא מאמללת נשים, ילדים ומשפחות שלמות".

במכתבה אל הרבנים הראשיים, הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו, מציינת יו"ר "אמונה" שלשיעורים ולדרשות של רבנים בבתי הכנסת, בבתי המדרש ובקהילות - יש השפעה מצטברת, שבכוחה לחלחל ולעורר את הציבור לאכפתיות ולמעורבות-יתר. "לרבנים, בהיותם רועים רוחניים, יש השפעה בלתי מבוטלת. הם יכולים וצריכים - וזה חלק מתפקידם - לגייס את נאמני הציבור, כדי להרתיע ולהתריע מפני התוקפנות והבריונות".

"פרשיות השבוע מובילות אל הסיפור המקראי, היחיד מסוגו, של האהבה הנפלאה והקסומה, שנרקמה בין יעקב לרחל, והלוואי שזאת הייתה משמשת דוגמה והשראה לזוגות רבים לאורך הדורות".

"אמונה" מפעילה לאורך השנים מוקדי טיפול וייעוץ ברחבי הארץ - לקבוצות וליחידים - לצד תכניות הדרכה והסברה, וסדנאות תמיכה וליווי לנשים. "אסור לנו לוותר על שום הזדמנות ואפשרות לשוב ולחדד את חושיהם של אנשים, שקהו במהלך השנים, נוכח התגברות סבלן של נשים מוכות, חבולות ומושפלות. המכה הזאת לא פוסחת על שום מגזר ועל שום קבוצה באוכלוסייה. קורבנות האלימות, הכפייה והבריונות, נמצאות בכל מקום, והתופעה המסוכנת הזאת מאיימת על החברה כולה", מסרה ליאורה מינקה.