עוטף עזה אחרי המלחמה – תמונת מצב

מדינת ישראל נמצאת תחת איום מתמיד מצד המדינות המקיפות אותה, הממשלה וצבא הגנה לישראל מבטיחים לתושבים הגנה תמידית מפני כל פעולת טרור או איום על חייהם. מלבד העובדה שיש לנו צבא חזק, תושבי מדינת ישראל תומכים אחד בשני בזמני מלחמה ורבים מהם החליטו לעבור ולהתגורר ביישובי עוטף עזה לאחר סיום מבצע 'צוק איתן'. במאמר זה נציג בפניכם את הנקודות החשובות אותן כל אדם שמתגורר בעוטף עזה צריך לקחת בחשבון.

אייל רותם 18/02/2015

(צילום: אורח)

dir="rtl">מדינת ישראל חזקה מתמיד

מדינת ישראל ערוכה לכל תרחיש ומוכיחה שהיא חזקה יותר מתמיד בכל מצב של עימות עם מדינות אויבות. מטחי הטילים שאפיינו את מבצע צוק איתן, פגיעות הגוף ופגיעות הרכוש, הצבא שנכנס לשטח ונלחם על מנת להגן על התושבים והיכולת של המדינה לספק את השירות הטוב ביותר לאוכלוסייה במקרים אלו מהווים את ההוכחה לעמידות שלנו כעם. במהלך מבצע צוק איתן ובתקופה שלאחריו הייתה תחזית של שני תרחישים אפשריים, התרחיש הראשון היה של הגירה משמעותית מישראל ואילו התרחיש השני היה שייווצר גיבוש שלא היה כאן מזמן, של כל עם ישראל כעם חזק ותומך. כיאה לעם חזק, התרחיש השני הוא זה שהתממש ולא רק שתושבי עוטף עזה הראו עד כמה הם חזקים, גם תושבים רבים שהתגוררו בחלקים שונים בישראל החליטו לעשות מעשה ולעבור אל יישובי עוטף עזה וזאת על מנת לתמוך בתושבים שהיו שם עד כה ועברו את מבצע צוק איתן וכן משום שהם החליטו שהם מעוניינים לחזק את היישובים בקו הרצועה.

פיצויים וביטוחים- הכנה מקדימה

יישובי עוטף עזה הם יישובים שסופגים טילים יותר מ- 14 שנים ומדינת ישראל אחראית על פיצויים במקרה של פגיעה ברכוש או בנכסים שונים כתוצאה מפעולה לאומנית. למרות העובדה שמדינת ישראל אכן לוקחת אחריות על מקרים שונים, יש הרבה מאוד מקרים שבהם המדינה (מס רכוש אחראי על כל פיצויים לנזקים וכל הבירוקרטיה הקשורה אל הערכה, דו"חות מצב והחלטה לגבי סכום הפיצוי) מכסה באופן חלקי ביותר על נזקים שונים. כאן נכנסות לתמונה חברות הביטוח שמציעות ביטוח דירה וביטוחים נוספים. חשוב לדעת ביטוח הדירה הבסיסי אינו מכסה מצבים של טרור ולכן חשוב לברר עם חברת הביטוח האם יש להם ביטוחי דירה שמתאימים ליישובי עוטף עזה וסעיף כיסוי במקרה של טרור. חשוב לוודא שמדובר על שני ביטוחי הדירה, גם ביטוח דירה חיצוני וגם ביטוח תכולה למקרה של נזקים.

לסיכום, ביטוח דירה חיוני לכל מי שמעוניין להיות בטוח שיהיה מי שיערוב לו במקרה של פגיעה שלא במכוון בנכס שלו. דבר זה חשוב מאוד ליישובי עוטף עזה ולכל מי שמתכנן להתגורר ביישובים אלו. חשוב לדעת שביטוח דירה בסיסי אינו מכסה נזקים שנגרמו משום פעולות טרור ומלחמה ופנייה אל מס רכוש לא תמיד תבטיח פיצוי מלא ולכן תמיד יש לדאוג לכיסוי מכל הצדדים.