בוחרים ומטיילים

בית ספר שדה כפר עציון מזמין את הציבור לחגיגת טיולי משפחות, ללא תשלום, ביום הבחירות. כמו כן יוענקו 15% הנחה על הלינה בצימרים החדשים של בית ספר שדה כפר עציון. הטיולים ללא תשלום אולם ההרשמה חובה

 

עטרת זרביב 15/03/2015

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

dir="rtl">אל מבצר האלה בחורבת קייאפה

נעפיל אל גבעה נישאה מעל עמק האלה. נבקר בעיר הקדומה אשר עוררה סערה בקרב הארכיאולוגים. נבקר בשרידי החומות והשערים הקדומים, נעמוד על משמעותם של המתקנים החקלאיים שהתגלו במקום, נשמע על הכתובת החשובה שהתגלתה בחפירות וכמובן נהנה מהפריחה היפיפייה ומהנוף הנפלא הנשקף מהחורבה.

שעת יציאה מבית ספר שדה: 8:30

שעת יציאה מצומת האלה: 9:00

שעת סיום בשטח: 12:00

דרגת קושי: קל - בינוני

מצילים את גבעת הקרב של הל"ה

גבעת הקרב של הל"ה נמצאת בשמורת הסנסן אשר בלב הרי ירושלים. בשנים האחרונות פוגעת בצורה קשה ובלתי חוקית מחצבה של חברת שפיר בחורש, בטבע ובנוף של השמורה ושל סביבתה של גבעת הקרב. בטיול אביבי נעפיל את גבעת הקרב ונפגוש פריחה מרהיבה, חורש ים תיכוני קסום וכמובן נשמע על הלוחמים של מחלקת הל"ה.

הטיול במסגרת מאבק למען הצלת גבעת הקרב וסביבתה

שעת יציאה מבית ספר שדה: 9:00

שעת סיום בשטח: 12:30

דרגת קושי: קל - בינוני

אל נחל דרגה התיכון (משאש -מורבעת) - טיולי משפחות ברכבים פרטיים

מסע אל נופיו הקסומים של מדבר יהודה. נטייל בחלקו העליון של נחל דרגה (הדרג'ה) העוטה פלומה ירוקה של חורף מדברי מרהיב, נשמע על יחודו של הדרג'ה ונסיים במערות מורבעת, בהן נתגלו לראשונה מגילות מתקופתו של מרד בר כוכבא.

ציוד לטיול: נעלים, כובע, מים

דרגת קושי: בינוני, כולל ירידה בסולמות

שעת יציאה מצומת הגבעה הצרפתית בירושלים: 9:00

שעת סיום בשטח: 15:00

נחל תקוע ומערת חריטון - טיולי משפחות ברכבים פרטיים

טיול בעקבות נזירים ונביאים בנחל תקוע, נופים מדבריים מרהיבים וזחילה במערה הארוכה בארץ!!! נשמע על אופיו המיוחד של ספר מדבר יהודה, על התפתחות הנצרות ותחילתה של תנועת הנזירות בארץ, על הנביא עמוס אשר מוצאו בתקוע,  ונקנח באחד מפלאי הטבע הגדולים בארצנו- מערת חריטון!!

רמת קושי: קל-בינוני (זחילה ארוכה)  

יש להצטייד בכובע, מים , נעליים ופנס.

שעת יציאה מבית ספר שדה כפר עציון: 11:00

שעת סיום בשטח: 15:00