כ3000 ₪: זה הסכום שצפויים להוציא הורי הילדים לשנת הלימודים

2860 ₪, זה הסכום הממוצע שיוציא הציבור הישראלי בגין חזרת הילדים לבית הספר. כך עולה מסקר חדש שנערך עבור עמותת חסדי נעמי. עוד עולה מהסקר ש- 70 אחוזים מההורים מציינים שההוצאות בתחום החינוך - עלו ב-5 שנים האחרונות כאשר כמחצית מהנשאלים - ציינו שהגידול בהוצאות עלה בהרבה.

 

עטרת זרביב 09/08/2015

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

dir="rtl">עוד עולה מהסקר  ש90% מההורים נטולי ההשכלה הגבוהה מרגישים יותר את הגידול בהוצאה וצופים שיצטרכו להוציא כ435 ₪ יותר לעומת הורים אקדמאים, שרק 60% מתוכם, הצהירו שהם מרגישים את הגידול בהוצאות החינוך ב5 שנים האחרונות.

בתוך כך מתוך סך הנשאלים עולה של34% ילד אחד, ל34% נוספים שני ילדים, ל19% מההורים 3 ילדים, ול13% כחמישה ילדים ומעלה, כאשר העלות בגין החזרה לבית הספר עבור כל ילד עומדת על 1300 ₪.  

כמו כן מבדיקה אודות הבדלי מרכז פריפריה עולה ש85% מההורים מתוך סך מביעי הדעה (ההורים שהשיבו לשאלה) מרגישים שמדינת ישראל אינה משקיעה מספיק משאבים לישובי הפריפריה.  נתון זה שממחיש את האפליה בחינוך שסובלים בפריפריה מצטרף לנתונים נוספים שמגבים תחושה זו שכן במקביל, 87% מהמשיבים ציינו שיש להשקיע יותר בהשכלה בפריפריה, כאשר רובם היו בעלי הכנסה והשכלה גבוהה יותר, ביחס לאלו שציינו שאין צורך להוסיף תקציב

את הסקר יזמה עמותת "חסדי נעמי" הפועלת מזה כ30 שנה במגוון אפיקים מתחומי הרווחה, זאת לקראת המבצע השנתי של העמותה במסגרתו תחלק ילקוטים חינם לאלפי ילדים נזקקים.

לדברי הרב יוסף כהן מייסדה של חסדי נעמי, בימים אלו הקימו בחסדי נעמי צוות חשיבה שיפעל לקידום הורדת מחירי החינוך."אנחנו מטפלים במקרים הקשים ביותר בקרב האוכלוסיות המוחלשות ואני תמיד נדהם מחדש שאני נתקל בילדים שבאים עם שקיות לבית הספר במקום ילקוטים. זו לא רק עצם העובדה שמדובר בפגיעה ביכולת הלימודית של מי שגם כך מגיע ממצב אקונומי נמוך אלא גם פגיעה בתחושת הערך העצמי של הילד שצריך לבוא מולבן פנים לבית הספר ולהתקנא בחבריו לכיתה. במהלך אוגוסט חסדי נעמי תקיים את מבצע חלוקת הילקוטים השנתי שלה ואנו זקוקים לידיים נוספות".

להתנדבות וסיוע במבצע חלוקת הילקוטים ניתן להקליק או בטלפון  677-7777 03 -