לראשונה: מסלול מיוחד ל'ביינישים' בגלי צה"ל

מפקד גלי צה"ל ירון דקל הפעיל השנה מסלול מיון מיוחד עבור בני הישיבות המעוניינים להשתלב בתחנת הרדיו הצבאית.

אייל רותם 03/09/2015

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

dir="rtl">החלטת דקל להפעיל מסלול מיוחד עבור בני הישיבות התקבלה לאחר שהתברר לו כי אוכלוסיית הביינישים אינה מכירה את האפשרות להירשם למיונים לגלי צה"ל, וכן שמסלול הביינישים אינו תואם בהכרח את לוח הזמנים של מועדי המיון ועקב העובדה שהמיונים לקורס האחרון הסתיימו. פניות רבות הגיעו לגל"צ לאחר שנודע להם כי התחנה הצבאית פותחת את שעריה לאוכלוסיית הביינישים וזאת למרות שהמיונים נסגרו. ואכן בזכות המהלך של דקל התקבלו לקורס העיתונאים צבאיים של גלי צה"ל  שמתקיים בימים אלה, שלושה בני ישיבות.

בימים אלה עמלים אנשי גלי צה"ל עם גורמי הגיוס בצה"ל על מנת לסנכרן ככל הניתן את מסלולי הגיוס והמועדים של בני הישיבות עם מסלולי המיון ומועדי המיון של גלי צה"ל.

בקורס ההכשרה העיתונאי שנפתח בשבוע שעבר, משתתפים 35 חיילים. הרכב הקורס מעניין במיוחד כאשר שלושה מתוכם בייני"שים (חיילים במסלול ישיבת הסדר) ויחד עם נציגות חרדית ודתית נוספת יש מספר חסר תקדים של נוכחות חובשי כיפות בקורס העיתונאים בתחנה. בנוסף, החיילת הערבייה הראשונה התחילה את קורס העיתונאים ולצידה בקורס גם חייל דרוזי (החייל הדרוזי השני בתחנה, אחרי שיבל כרמי מנצור שהיום משמש כקריין המוביל של התחנה).

בסוף השבוע האחרון, סיירו חיילי הקורס הכתבים במשך יום שלם במועצה האזורית מטה בנימין וביקרו בשילה קדומה, אתר מורשת משמעותי באזור. חניכי הקורס נפגשו בין היתר עם יו"ר מועצת יש"ע וראש מועצת בנימין אבי רואה, מאיר ברטלר ממה שנהוג לכנות נוער הגבעות וחתמו את הסיור עם חגית עופרן משלום עכשיו.