התקנת פרקטים- אל תעשה זאת בעצמך...

התקנת פרקטים זו לא חובבנות אלא מקצוע וכדאי מאוד שאיש מקצוע יעשה את זה. יש כל מיני סוגי התקנות, דבקים והתאמות לפרקט וגם לרצפה שלכם, ולכן רק איש מקצוע ידע ויבין מה הוא בדיוק צריך לעשות כדי לקבוע את הפרקט שלכם למקומו בלי שהוא יזוז מילימטר.

חיים נחתומי 21/03/2016

(צילום: אורח)

dir="rtl">יש הרבה מאוד אנשים שמכל מיני טעמים בוחרים לנסות ולהתקין את הפרקט לבד בבית.זה לא משתלם משום בחינה. אתם יכולים לעשות טעות שתגרום לנזק בלתי הפיך ותגרור אתכם להוצאה מיותרת. התקנת פרקטים זו לא חובבנות אלא מקצוע וכדאי מאוד שאיש מקצוע יעשה את זה. יש כל מיני סוגי התקנות, דבקים והתאמות לפרקט וגם לרצפה שלכם, ולכן רק איש מקצוע ידע ויבין מה הוא בדיוק צריך לעשות כדי לקבוע את הפרקט שלכם למקומו בלי שהוא יזוז מילימטר.

המלצות מאיש מקצוע להתקנת פרקטים!

התקנת פרקטים דורשת גם ניסור כדי להתאים אותם לשטח החדר ולכן תמיד תרכשו לפחות 10% יותר מהשטח שלכם. יש למדוד את החדר לפני שמבצעים את ההזמנה.

איש המקצוע שלנו מתקין פרקטים אומר שהוא למשל נוהג לפני ההתקנה, להניח את הפרקט בחדר עצמו על הרצפה למשך 48 שעות כדי שהפרקט יתרגל ללחות ולטמפרטורה בחדר. הוא משתנה בחום וקור ויש לגרום לו להתרגל.

לפני הנחת הפרקט אומר המקצוען שלנו, יש לבצע הכנת השטח כולל ניקוי יסודי ויש המלצה שלא תהיה סטייה של יותר מ-2% במטר רץ.

לפני שמניחים את הפרקט יש כמובן צורך להוציא את הדלתות, רהיטים כבדים וכל דבר שמונח על הרצפה.

יש להניח ספוג שעם או גלילה בין הקיר לקצה הפרקט כדי למנוע רעש. רעש של פרקטים עלול להדיר שינה מהעיניים...

חוקים להתקנת פרקטים

 התקנת הפרקטים מתבצעת מקצה אל עומק החדר.

 עושים שורה שורה ולא מתפזרים.

 יש להניח פאנלים בין הקיר לפרקט.

יש להניח תוספות גם בפתחי הדלתות.

 אם הדלת מתנגשת בפרקט יש המנסרים מעט ממנה כדי להתאימה.

 יש להתאים את שיטת ההתקנה לסוג הפרקט.

התקנת פרקטים בשיטה הצפה       

פרקט למינציה למשל מתקינים רק בשיטה הזו. פורשים מתחת לפרקט ספוג בעובי של עד 3 ס"מ, שתפקידו לבצע בידוד ועליו מניחים את לוחות הפרקט המשתלבים זה בזה. אם חלילה נעשתה טעות בהתקנה, יש לפרק את הכול מכיוון שכל לוח מתחבר לשני.

התקנת פרקטים בשיטת ההדבקה

בשיטה הזו ישר מדביקים את הפרקט בלי שום תוספות מתחתיו. שיטה זו מתאימה להתקנת פרקטים העשויים מכל סוגי העץ הטבעי. מכיוון שמדובר בעץ מלא אין צורך בספוג כי העץ המלא בעצמו מבודד.

שיטה זו מאפשרת תיקון בחלקים מסוימים או הוספת לוחות פרקט מבלי לפרק את כל הפרקט.

התקנת פרקטים בשיטת המסמור

שיטה זו של התקנת פרקטים מתאימה לכל סוגי הפרקט שעשוי מעץ מלא. בשיטה זו יוצרים משטח של עץ עליו מתקינים את הפרקט ומחברים אותו אל המשטח בסיכות או מסמרים. זוהי השיטה המורכבת והיקרה ביותר מבין כל השיטות. היא לא מתאימה לכל סוג של פרקט ולכן כאמור, סוג הפרקט הוא

שקובע את שיטת התקנת הפרקטים ולא להיפך.