סגולותיו של תה ירוק להרזיה

תה ירוק ידוע מזה מספר שנים כבעל סגולות בריאותיות יוצאות דופן. כמו דברים רבים נוספים, גם יתרונות התה הירוק היה ידוע לסינים הרבה לפני שהם נגלו למערב. בשנים האחרונות התה הירוק תופס תאוצה מיוחדת, משום היותו בעל יכולות לזרז את חילוף החומרים ובכך לעודד הרזייה.

אייל רותם 27/03/2016

dir="rtl">נשים רבות בעולם כבר חוו על בשרן את הנס שהתה יכול לעולל, משקל תקוע פתאום התחיל לרדת בעקבות שתייה של תה ירוק. מעבר לירידה במשקל, חשוב לציין כי התה יעשה אתכם גם בריאים וחינניים יותר. התה הירוק מכיל ריכוז גבוה במיוחד של אנטי אוקסידנטים, שהתגלו כאחד הגורמים החשובים ביותר למלחמה בסרטן. כמו כן, התה הירוק הוכח כמקטין רמות כולסטרול בדם, מונע מחלות לב, אלצהיימר ופרקינסון.

כיצד תה ירוק מסייע להרזיה

בעולם המודרני אחת המחלות הנפוצות ביותר היא השמנה, בעולם של שפע הקושי האמיתי הוא לרסן את הדחף לאוכל את כולו. ידוע שהשמנה היא אחד הגורמים העיקריים למחלות לב וכלי דם והיא מגדילה את הסיכוי לסוכרת בגיל מוקדם. לכן, מעבר לעניין האסתטי חשוב לשמור על משקל גוף תקין ולהישאר בריאים. תה ירוק מכיל נוגד חמצון יעיל במיוחד, שמתברר שהוא האחראי על הפחתת אחוזי שומן בגוף, השטחת הבטן וניקוי הגוף מרעלים שונים שמונעים את הירידה המיוחלת במשקל.

מחקרים הראו כי צריכה מספקת של תה ירוק במשך היום, בשילוב עם תפריט הגיוני, תגרור ירידה של קילו וחצי ממשקל הגוף בתוך שלושה חודשים. מחקרים שנעשו בעכברים הראו כי עכברים שצרכו תפריט שומני בשילוב עם נוגד החמצון המיוחד שמצוי בתה ירוק, עלו פחות במשקל לעומת קבוצת הביקורת שקיבלה את אותו התפריט ללא נוגד החמצון. מכך ניתן להסיק כי נוגד חמצון זה מעודד את הפרשת השומן מהגוף ומקטין את ספיגתו. במחקר אחר התגלה כי נוגד חמצון זה מעכב את האנזים ליפאז שתפקידו לאגור את השומן הזמין בגוף. כך ששתיית תה ירוק להרזיה יכולה להועיל בשתי דרכים, הוא גם מקטין את ספיגת השומן בגוף וגם מעכב את אגירתו ברקמות השומן.

לסיכום, היתרונות הגופניים שניתן להפיק משתיית תה ירוק הם עצומים. התה הירוק מאפשר לנו להוריד את העודפים שצברנו עוד מהחגים. מומלץ לשתות 2-3 כוסות של תה ירוק ביום, לא חשוב אם מדובר בתה בתפזורת או בתיונים - התוצאה תהיה זהה. עדיף לשתות כוס תה אחרי הארוחה, כך גם תתרמו לתחושת השובע וגם תעזרו לתהליך העיכול.