משפצים את הבית? אפשר גם אחרת

האם ניתן לשדרג את הבית בעבודות שיפוצים קלות - כאלה שמתאפיינות בעלויות סבירות, ביצוע מהיר של העבודה ופגיעה מינימלית בשגרה? התשובה היא חיובית. לפניכם מספר הצעות שריכזנו. כולן מתאפיינות בעלויות זולות באופן יחס, זמני ביצוע של מספר ימים לכל היותר ושמירה על שגרת חיים.

עידן הראל 08/04/2016

(צילום: עמי שרון)

dir="rtl">המילה שיפוצים במדינה ישראל הפכה למילה נרדפת לשלל ביטויים שליליים ולא בכדי. אם לא מספיקים תחושת האי נוחות המלווה לתהליך והעלויות שעולות הרבה מעבר לתכנון, עליכם להתעסק עם בעלי מקצוע שלא תמיד עומדים בציפיות שלכם. נשאלת השאלה, האם ניתן לשדרג את הבית בעבודות שיפוצים קלות - כאלה שמתאפיינות בעלויות סבירות, ביצוע מהיר של העבודה ופגיעה מינימלית בשגרה? התשובה היא חיובית. לפניכם מספר הצעות שריכזנו. כולן מתאפיינות בעלויות זולות באופן יחס, זמני ביצוע של מספר ימים לכל היותר ושמירה על שגרת חיים.

עבודות גבס

עבודות גבס נחשבות לשליט הבלתי מעורער של ענף השיפוצים. הציבור יודע להעריך פתרונות טובים ולכן, עבודות גבס זוכות לביקוש גבוהה מאוד. היתרונות של עבודות גבס באים לידי ביטוי במספר דרכים.

ראשית, זהו חומר עבודה זול ועל כן, עלויות העבודה יהיו נמוכות ביחס לשיטות בנייה אחרות. שנית, זמן העבודה קצר באופן יחסי. לצורך ההמחשה, בניית קיר לבנים יארך מספר ימים בעוד בניית קיר גבס ימשך מספר שעות. מה שמבטיח פגיעה מינימלית בחיי היום יום. תוסיפו לכל זה את העיצובים המרהיבים ואת הגמישות והיכולת לשמש כמעט לכל מטרה - החל מבניית קיר, דרך הנמכת תקרה ועד למזנונים ונישות בשילוב עץ ותאורה, ותקבלו את אחת הדרכים הקצרות להקנות לביתכם מראה שונה לחלוטין ועוד במחיר סביר.

התקנת פרקטים

מעוניינים להחליף את הריצוף הישן? למה להחליף כשאפשר ליהנות מהתקנת פרקט איכותי. התהליך יארך מספר ימים במהלכם ביתכם יקבל מראה חדש לחלוטין, ייהנה מבידוד מוגבר של טמפרטורה ורעשים והצעידה בו תהיה נעימה יותר. פרקטים איכותיים מאוד מתוצרת אירופאית, ניתן להשיג במחירים של 70 ₪ למטר ואולי אף פחות. במקרה הזה, סקר שוק יכול לחסוך לכם מאות שקלים ויותר.

צביעת דירה

אם לשם ביצוע עבודות גבס והתקנת פרקטים, אתם נדרשים לשכירת בעל מקצוע, הרי שאת צביעת הדירה, תוכלו לבצע במקרים רבים בעצמכם. לא משנה אם בסופו של דבר בחרתם בצבעי או לבצע את העבודה במו ידיכם, עליכם להקפיד על מספר כללים. על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר, הקפידו לצבוע את הבית בשתי שכבות צבע. מעבר ליופי ולגימור, הצביעה תהיה עמידה יותר למשך זמן ארוך. בחרו בצבע אקרילי מתוצרת ידועה ואיכותית. אין צורך לבחור בסדרה החדשה שזה עתה יצאה לשוק אם אתם מתכוונים לצבוע את הבית בלבן או בכל צבע שאינו דורש גימור דקורטיבי מיוחד. שימוש בסדרות המוכרות, יעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר.

שיפוץ מטבח

צריכים לשדרג את המטבח? כיום קיימות חברות רבות שמסוגלות לשפץ את המטבח הישן ולהעמיד אותו בסטנדרטים הגבוהים ביותר. הדבר כולל את החלפת דלתות הארונות, החלפת והוספת מנגנונים מתקדמים ופתרונות אחסון חכמים. בדרך זו, תוכלו ליהנות ממטבח חדש בעלויות נמוכות בעשרות אחוזים. משך העבודה - יום עבודה אחד מאחר ורוב תהליך הבנייה מתרחש בנגרייה.

עיצוב הבית

אם עד כה עסקנו בעבודות שיפוצים, הגיעה העת לתת כמה נגיעות עיצוביות בביתכם. שימוש בפריטים עיצוביים, יכול לשנות את המראה של החדר מקצה לקצה. כך לדוגמה, במידה שהסלון אינו בלוי יתר על המידה, תוכלו להוסיף לו כריות צבעוניות. וכך בתקציב נמוך במיוחד, תוכלו לשנות את מראה החדר באופן משמעותי. בנוסף, החלפת גופי תאורה בביתכם, יכולה לתרום לאווירה, הן מבחינת המראה והן מבחינת גווני התאורה.

דמיון ודבקות על שמירת מסגרת התקציב הם ערובה לשדרוג הבית בדרך יעילה ולעתים קרובות מביאות לתוצאות מפתיעות (לטובה). לעתים אין צורך לשפוך עשרות אלפי שקלים על מנת לקבל סביבת מגורים נעימה.

נקודה נוספת שחשוב להדגיש, אם שכרתם בעל מקצוע, עליכם לנסח חוזה עבודה ברור במסגרתו תוגדר העבודה, התשלומים והמועדים לביצוע ולתשלום. צעד זה, יכול למנוע מצבים לא נעימים בעתיד ועשוי להבטיח את מהלכה התקין של העבודה.