השכרת רכב בירושלים – מדוע משתלם לשכור רכב בעיר

אין זה סוד שהתחבורה הציבורית בישראל היא לא מהאיכותיות שקיימות בעולם המערבי ובכלל. אומנם חל שיפור במהלך השנים, בעיקר בגלל כניסתן של חברות אוטובוסים שונות וכן בגלל תוספת עצומה של קווי רכבת ובכל זאת מרביתנו נעדיף בכל שעה כמעט, להשתמש ברכב ולא בתחבורה ציבורית, אלא אם אין לנו ברירה.

עמי שרון 31/07/2017

(צילום: עמיעד טאוב)

dir="rtl">דוגמא טובה למקום בו התחבורה הציבורית איננה בשיאה היא ירושלים. מדובר בעיר שמבחינה טופוגרפית מאוד מסובכת, מי שרוצה לצאת ממנה בתחבורה ציבורית, יכול לעשות זאת רק באוטובוס, בתוך העיר יש סבך של קווים, ומי שלא מכיר אותה, עלול בטעות להגיע אל מקומות שהוא לא ירצה להגיע אליהם מסיבות ביטחוניות ואחרות.

לכן, השכרת רכב בירושלים היא מאוד פופולארית. אם אנחנו מגיעים ממרכז או מאזור אחר בארץ לנופש או עבודה בירושלים, אז הרבה יותר קל ופשוט לנו לשכור רכב, ולהגיע ממקום למקום תוך זמן קצר יחסית, במקום לחשב אילו אוטובוסים לקחת, היכן לעלות והיכן לרדת, שלא נדבר על זמני ההמתנה והפקקים. נכון שאלה לא ייעלמו כשאנחנו נוסעים ברכב, אך כן תהיה לנו אפשרות להגיע ממקום למקום בצורה קלה ונוחה יותר, שכן נוכל לבחור את הדרכים בהן אנחנו נוסעים. במיוחד כשלרשותנו תוכנות ניווט שונות.

היכן אנחנו יכולים לשכור רכב

השכרת רכב בירושלים, יכולה להתבצע במקומות שונים, אנחנו יכולים לשכור רכב מבעוד מועד דרך האינטרנט, הרכב יחכה לנו במקום שנבקש או בסוכנות הרכב. כמו כן, אנחנו יכולים לשכור רכב כשאנחנו מגיעים אל העיר, בין אם זה דרך המלון בו אנחנו לנים, המקום שמארח אותנו או ישירות בסוכנות ההשכרה.

צריך לומר, מי שמבצע השכרת רכב בירושלים הוא לא רק תושב זר שאיננו מכיר את העיר ומעדיף להתנייד בה עם רכב, אלא גם ישראלים רבים שמעדיפים להימנע מתחבורה ציבורית או לחילופין, להשאיר את הרכב שלהם ליד הבית או ליד מקום העבודה, ובעיר להתנייד עם רכב שכור.

יתרון נוסף של השכרת רכב בעיר הוא, מי שרוצה יכול לנסוע מהעיר אל יישובי הסביבה, יישובים שלא תמיד ניתן להגיע אליהם עם תחבורה ציבורית. חשוב לשים לב, האם הביטוח שאתם חותמים עליו דרך חברת השכרת רכב מכסה את אותן נסיעות, שכן יש מקרים בהם החברה מחייבת לשלם סכום כסף נוסף במידה ואתם בוחרים להגיע אל מקומות מסוימים.

חשוב להדגיש, כשאתם שוכרים רכב בעיר, עליכם לוודא שיש מערכת ניווט ברכב ולא פחות חשוב, עליכם להכיר את חוקי החנייה בעיר, כך לא תמצאו את עצמכם משלמים דוחות על חנייה לא חוקית. במידה ואתם נוסעים בעיר בסופשבוע, תוודאו גם היכן יש שכונות סגורות שהמעבר בהן בימים אלו אסור. כל זה ניתן לברר באינטרנט או בסוכנות הרכב בה אתם שוכרים אותו.