דלתות פנים לעיצוב נכון של הבית

עיצוב הבית הינו פרט חשוב על מנת ליצור רושם חיובי על האורחים. דלתות פנים יכולות להיות רבות, דלתות לחדרי ביטחון, מקלחות, חדרי שינה, אך החשוב מכולם הוא שהדלתות יהיו בטיחותיות, עמידות ומשתלבות טוב עם שאר הרכוש הביתי. במאמר זה ריכזנו מספר סוגי דלתות פנים בבית, מה חשוב שדלתות אלה יכילו, וכיצד לדעת לשלב אותן עם שאר רהיטי הבית.

עידן הראל 29/08/2017

(צילום: אורח)

dir="rtl">עיצוב הבית הינו פרט חשוב על מנת ליצור רושם חיובי על האורחים. דלתות פנים יכולות להיות רבות, דלתות לחדרי ביטחון, מקלחות, חדרי שינה, אך החשוב מכולם הוא שהדלתות יהיו בטיחותיות, עמידות ומשתלבות טוב עם שאר הרכוש הביתי. במאמר זה ריכזנו מספר סוגי דלתות פנים בבית, מה חשוב שדלתות אלה יכילו, וכיצד לדעת לשלב אותן עם שאר רהיטי הבית.

דלתות למקלחת

הדלתות למקלחת צריכות להיות דלתות עמידות בפני מים. אפילו בבתים איפה שאין מגע ישיר של הדלתות עם המים, ישנו מגע עם האדים של המקלחת. ולכן, חשוב שדלתות אלה יהיו עמידות בפני האדים, ואפילו דלתות מעץ שמוצבות בבית, שיהיו מצופות בחומר המתאים על מנת למנוע נזק לעץ.

דלתות למטבח

הדלתות למטבח אמורות להיות עמידות בפני שלל הלכלוכים במטבח, שמנים, אדי מים, אוכל ועוד. וודאו שהדלתות שאתם מחפשים לעיצוב פנים יהיו דלתות עמידות בפני לכלוכים קשים כמו שמן.

דלתות לחדרי שינה

דלתות לחדרי שינה צריכות להיות דלתות עם עיצוב שיכלול את רהיטי החדר והבית. דלתות אלה צריכות גם להינעל גם כן, לכן חשוב שהדלתות יהיו עמידות בפני פריצות או בפני פתיחות קלות.

עיצוב הדלתות על פי שאר רהיטי הבית

לאחר שעסקנו לעיל בשאר דלתות הבית, הגיע הזמן לעשות את השכלול של כולן בדלת אחת. מדוע? מהסיבה שבית עם מספר דלתות שונות לא נראה מאוד מזמין. דלתות שונות עלולות לבלבל אתכם במהלך היום, ולא להתאים לשאר הרהיטים שהנכם מתכוונים להביא. הרהיטים בבית שאתם מביאים בדרך כלל מתאימים אחד לשני, ולכן אם לבחור דלתות פנים בעלות עיצוב דומה לרהיטים, הן יכולות להיות מאוד חסכוניות בכאב ראש מיותר.

דלתות הזזה למרפסת

דלתות הזזה בדרך כלל בנויות מזכוכית אחת גדולה עם ידיות. דלת הזזה צריכה כמובן להתאים לפנים הבית עם שאר דלתות פנים. חשוב לוודא שלושה דברים כאשר רוכשים דלת הזזה למרפסת:

 בטיחות - שני אופני בטיחות. אופן אחד הוא בטיחות מפני פורצים, זאת אומרת שהדלת תכלול גם תריס שסוגר על הדלת, ובכך אין כל אפשרות להיכנס פנימה.

 שילוב - חשוב שהדלת תשתלב עם שאר רהיטי הבית, שאר דלתות פנים הבית, ושלא תיצור הרגשה לא נעימה שזהו המקור אור היחיד שמגיע מבחוץ.

 אטימות - אי אטימות יכולה להביא לחדירה של מים, חדירה של רוח, בחורף זאת תהיה נקודת בריחה של הטמפרטורה החמה, ובקיץ הטמפרטורה החמה תיכנס מהחלון לפנים הבית.