אלפי משתתפים בחגיגת הכלייזמרים

אלפים השתתפו בחגיגת העשור לכינוס הכלייזמרים שנערכו בעמק חפר.

חיים נחתומי 26/08/2007

(צילום: אורח)

פים מתושבי יישובי המועצה האזורית עמק חפר והמרכזים העירוניים הסמוכים השתתפו בשבוע שעבר בשלושת ימי פסטיבל 'גשרים בנחל' של אומנות, מוסיקה ותרבות, שהגיעו לשיאם בחגיגת הכלייזמרים על גדות נחל האלכסנדר שליד קיבוץ מעברות.

חגיגות הכלייזמרים הפכו בשנים האחרונות כבר למסורת המרתקת אלפים החגיגות מתקיימות בימות הקיץ בעיר צפת בגליל, ברעננה שבשרון ובנחל אלכסנדר. צפת הופכת ל'עיר של כלייזמרים' עם אירועים נלווים של עשרות נגנים וזמרים. ברעננה, הנהיג את האירוע הייחודי, צבי קניג, סגן ראש העיר ומראשי הציבור הדתי ברעננה, ומי שנמנה על באי מירון מזה עשרות בשנים. הרעיון המוביל בכל הכינוסים הללו- הכוונה להפגיש את חובבי הזמר היהודי ל'שעה של התעלות חסידית'.

את החגיגה בנחל אלכסנדר יזמה המועצה האזורית עמק חפר, שבתחומה מצויים עשרות יישובים, מושבים וקיבוצים. את היוזמה הוביל יהושע טלר, מי שכיהן בשעתו כראש המועצה הדתית האזורית וכפר הרוא'ה וכיום משמש כמנהל הפסטיבל. האירוע 'גשרים בנחל' נמשך שלושה ימים רצופים והוא כלל הידברות גלויה בין באי האירוע לבין אומנים ואישי ציבור, וכן - פסטיבל שהיה ל'הפנינג' לכל בני המשפחה, עם מופעי תיאטרון ורחוב, קרקס, דוכני אומנים ויוצרים ומופע של 'שרים בנחל' עם הזמרת עינת שרוף.

השיא, כאמור, היה ביום חמישי האחרון בחגיגת הכלייזמרים, בה השתתפו הזמר דודו פישר שהופיע בצוותא עם הזמרת שולמית אהרון, איתן קירש וחברות כלייזמרים, כאשר ברקע הוקרנה כל העת מצגת מולטימדיה שהפיק אביעד פיקרש. את האירוע בענק חפר הנחה אסף נגל ודברי ברכה והערכה השמיעו - רני אידן, ראש המועצה האזורית עמק חפש, יהושע טלר, מנהל הפסטיבל, מיכה ינון- ראש מנהל התרבות במשרד החינוך ואלדד שלם, מקיבוץ מעברות. את האירוע הפיקה חוה ברנד, מ'פרסום אורון'.