משלימים את הארכיון באמצעות סריקת תמונות

כל התרבות של צילום תמונות וההדפסה שלהם עברו מהפך של ממש בשנים האחרונות. מתמונות שצולמו במצלמות פילם וחייבו אותנו להדפיס את התמונות על מנת שנוכל ליהנות מהן עברנו כולנו למצלמות הדיגיטליות, שם כבר ממש לא חייבים להדפיס את התמונות על מנת שניתן יהיה להתבונן בהן. ניתן לשלוף את כרטיס הזיכרון מתוך המצלמה הדיגיטלית ולהעביר אל המחשב שלנו את כל התוכן המצולם ושם לראות את התמונות באופן חד וברור ואף לסדר אותן בתיקיות מסודרות לפי תאריכים וחסל סדר האלבומים המתפקעים...

עידן הראל 10/12/2017

(צילום: אורח)

dir="rtl">אך מה עושים עם התמונות שאותם צילמנו ופיתחנו באדיקות בטרם הפציעו כל האמצעים הדיגיטליים לעולמנו? האם אין דרך 'להעתיק' גם אותם אל תוך המחשב כדי להשלים את האלבום הדיגיטלי שלנו?

סריקת תמונות - כדי שה'ארכיון' שלנו יהיה מושלם

ישנם כיום סורקים איכותיים במיוחד המאפשרים לנו את הסריקה האיכותית של התמונות הנמצאות ברשותנו כאשר התוצאה היא בדיוק כמו במקור! אם אנחנו מכירים קצת את התוכנות הגרפיות או שאנחנו בוחרים להעביר את המלאכה לידיים מקצועיות - הרי שניתן יהיה אף לשפר את התמונות ולחדד את הצבעים שלהם ולהעלות את איכותה של התמונה.

כדאי לסרוק את התמונות אל המדיה הדיגיטלית לא רק לצורך השלמת הארכיון או האלבום הדיגיטלי שלנו. אם אנחנו רוצים להיות רגועים כי התמונות היקרות לנו שמורות היטב ואף נהנות מגיבוי נוסף - הרי שבאמצעים הדיגיטליים הדבר אפשרי הרבה יותר מאשר בשמירת התמונות הפיסיות אשר אין להם כל עותק או תחליף. אלו חשופים לפגעי הזמן, לאבדות, גניבות, פגיעה ממים, שריפות וכו' .

סריקת שקופיות - כי למי יש היום מקרן שקופיות?

מקרן השקופיות כבר אבד לגמרי מן העולם. הדור הצעיר כבר בכלל לא יודע על מה המדובר. ומה עם כל סלילי השקופיות אשר אותם אגרנו בקנאות? אין להם יותר כל שימוש ותקווה? בדיוק לשם כך קיימת האפשרות של סריקת שקופיות. ניתן להעביר גם את התמונות הצרובות על גבי השקופיות אל כרטיסי זיכרון או לכל מדיה דיגיטאלית אחרת ולהמשיך ליהנות מהם באמצעים המודרניים העומדים לרשותנו.

לפרטים נוספים כנסו לאתר של חברת פיקס פיקסל