להתמודד עם 300 ביצים: כך מדבירים את פשפש המיטה

הנתון הזה משוגע בהחלט אבל רצוי להזכיר אותו כבר עכשיו, לפני שנגלה מה עושים עם הבעיה הגדולה הזו. נקבתו של פשפש המיטה מטילה בממוצע 300 ביצים. המשמעות היא שאם במקרה התגנבה אליכם הביתה גברת פשפשית, היא עשויה לבנות לה קהילה קטנה עם משפחה גדולה במיוחד.

עמי שרון 28/05/2018

(צילום: Pixabay)

dir="rtl">כדי למנוע את התרחיש הזה ולהימנע מהעקיצות והגירודים, הדברת פשפש המיטה היא צעד מתבקש. מה זה אומר בדיוק ואיך תדעו מתי גם אתם זקוקים לפתרון הזה? התשובות לשתי השאלות החשובות הללו לפניכם, אז תפסיקו להתגרד ותתחילו לטפל בבעיה.

לפרטים נוספים על הדברת פשפש המיטה:

https://www.yehuda-hadbarot.co.il/treatment-of-flea-bites/

 

לפני הכל - זיהוי הבעיה

יש כמה דרכים עיקריות לזהות את פשפש המיטה, והדרך הראשונה היא הדרך הכי פשוטה וגם הכי לא נעימה. אם התעוררתם בבוקר כשעל גופכם עקיצות מרוכזות היטב, נניח על הרגל או על היד, אתם יכולים לשער שהיה לכם ביקור. פשפש המיטה כמובן לא מגיע לביקור חד פעמי, ולא כדאי לצפות שהוא ייעלם כלעומת שבא.

כדי שיניח לכם לנפשכם תצטרך לבצע הדברה יסודית, ומיד נגיע גם לנושא הזה. לפני שתבצעו פעולות לצורך הדברת פשפש המיטה ודאו שאתם מזהים אותו בבית, וזה לא יהיה מאוד פשוט. הסיבה? מדובר ביצור קטן מאוד שגודלו חמישה עד שישה מילימטרים בלבד. צבעו חום-בהיר ואם זיהיתם אותו, הגיע הזמן להיפרד ממנו יפה לפני שידרוש ארוחה טובה נוספת. הארוחה הזו, אם תהיתם, כוללה מנה אחת עיקרית. הדם שלכם. אם זה נשמע לכם לא נעים, אתם כמובן ממש לא טועים.

כך תבצעו הדברה יסודית

בהנחה שאתם רוצים להיפטר מהבעיה וגם לדעת שהיא באמת נעלמת לאורך זמן, כדאי לנסות ולהימנע מתרופות סבתא שונות. שאיבת הפשפשים עם שואב אבק היא ביתי היא דוגמה טובה לפתרון מאולתר שממש כדאי להתרחק ממנו. לצורך הדברת פשפש המיטה רצוי להיעזר בחברת הדברה שיודעת בדיוק מה היא עושה. זה לא אומר שהמשימה תהיה מהירה, ואל תצפו למדביר שיגיע עם חומר מיוחד באופן שמזכיר את הטיפול במזיקים אחרים.

כאן יידרש תהליך מדויק ומורכב יותר, שימוש במכונת קיטור ובמקרים רבים גם טיפול נוסף (אולי אפילו שניים). אם התחלנו וציינו את קצב הגידול המהיר של פשפש המיטה, אתם בוודאי מבינים עד כמה הוא קטן וערמומי מצד אחד, וגם כמה מהר ישתלטו על הבית הילדים הלא-מחונכים ובטח שלא רצויים שלו.