פולי קפה או קפסולות - איך לבחור?

אין כמו ריח של קפה טרי על הבוקר, ובינינו - גם בצהריים, ואחה"צ, ולפעמים אפילו בערב... תלוי עד כמה אתם מכורים. בניגוד לימים עברו, בהם ספל אספרסו או קפוצ'ינו משובח הצריך גיחה לבית הקפה הקרוב, היום מכונת קפה היא דבר שבשגרה וניתן למצוא אחת בבתים, משרדים ובתי עסק רבים.

יעל וייס 17/02/2019

(צילום: אורח)

dir="rtl">אם החלטתם להצטרף ללוגמי האספרסו הביתיים ולרכוש לכם מכונה, נתקלתם ודאי בהתלבטות - האם לבחור במכונה העושה שימוש בקפסולות, או שמא כזו שניזונה מפולי קפה? לכל אחד מהסוגים ישנם יתרונות וחסרונות משלו, ואותם נסקור בכתבה שלפניכם כדי לעזור לכם לקבל החלטה לגבי המכונה המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

קפסולות - יתרונות וחסרונות

מכונות קפה המבוססות על קפסולות הן נפוצות מאוד כיום, ובהתאם ניתן גם לרכוש את קפסולות הקפה במגוון רחב של חנויות, בין השאר אפשר למצוא אותן גם על מדפי הסופרמרקטים ובחנויות אונליין. ישנו מגוון רחב של מותגים ברמות איכות ובמחירים משתנים, וגם המכונות עצמן מגיעות בשלל דגמים, מהבסיסיים ועד למשוכללים ביותר.

מבחינת היתרונות של הקפסולות, אין ספק כי קלות השימוש בהן היא היתרון העיקרי והבולט ביותר. מרגע שהתחדשתם במכונת קפה המבוססת על קפסולות, כל שעליכם לעשות הוא לפתוח את הפתח הייעודי, להכניס אליו את הקפסולה וללחוץ על הכפתור - והקפה שלכם כבר בדרך. הקפה מוכן? שולפים את הקפסולה בקלות מהמיכל הייעודי של המכונה, וזורקים לפח.

התהליך כולו לוקח לא יותר מדקה או שתיים, ואינו מצריך התעסקות בפעולות נלוות כמו מדידת הכמות המדויקת של קפה וניקיון יסודי של המכונה וסביבתה משיירי הקפה לאחר ההכנה.

מבחינת חסרונות, החיסרון העיקרי של הקפסולות הוא מחירן הגבוה. בעוד שמחירה של מכונת קפה בסיסית המבוססת על קפסולות יכול להיות נמוך למדי, הקפסולות עצמן הן יקרות ושימוש יומיומי, במיוחד בסביבה מרובת משתמשים כמו משרד או בית עסק, עלול להצטבר במהירות לסכומי כסף גבוהים למדי.

פולי קפה - יתרונות וחסרונות

בואו נגיד את זה כך - אם אתם חובבי קפה אמיתיים, וחשובים לכם הטעם המדויק והארומה הספציפית, זוהי הבחירה בשבילכם. מכונות קפה המבוססות על פולי קפה יאפשרו לכם את החופש לבחור בסוגי הפולים המועדפים עליכם, וליהנות מתהליך הטחינה, הדחיסה וההכנה של הקפה במלואו, עד לתוצאה שתשביע את רצונכם בדיוק.

יתרון בולט נוסף של פולי הקפה הוא המחיר, הזול משמעותית ביחס למחירן של הקפסולות. פולי קפה ניתן לרכוש במגוון רחב של חנויות ובתי קפה, והמחירים יכולים לצנוח עד לפחות ממחצית ממחירי הקפסולות.

מצד שני, אותה התעסקות שהזכרנו קודם בהכנת הקפה יכולה להוות גם חסרון עבור מי שאין עתותיו בידיו, ולחסרי הניסיון קל לטעות בתהליך ולקבל קפה שאינו ערב במיוחד לחיך. בנוסף, הטרחה אינה מסתיימת בהכנה עצמה, שכן ישנה חשיבות רבה לניקיון יסודי ונכון של המכונה כדי למנוע תקלות. כלומר השימוש בפולי קפה אולי חוסך כסף, אבל הוא אינו חסכוני במיוחד בזמן.

חשבו עבור עצמכם - האם אתם אנשים של מהירות, נוחות וקלות שימוש, גם אם צריך לשלם על כך מעט יותר? או שאולי חשובה לכם ההתאמה האישית ואתם מוכנים להקריב לשם כך כמה דקות מזמנכם? כך תבחרו את המכונה המתאימה לכם.

המאמר באדיבות קפה ורו המציעה מגוון מוצרי קפה איכותיים.