אילוף כלבים - גם לאוכלוסיה הדתית

אחרי התייעצות משפחתית משותפת, הגעתם להחלטה כי אתם מעוניינים לאמץ כלב ולהעניק לו חיים נפלאים וטובים. מטבע הדברים, לא תמיד יודעים איך לגדל תחילה את הכלב, מתי להאכיל אותו, מהי תדירות הטיולים המומלצת ובעיקר - איך להגיב להתנהגויות שונות שאינן מטיבות עם חיי הכלב ועם חייכם. רגע לפני שגם אתם מרימים ידיים והופכים מוטרדים, דעו כי תוכלו לרכוש ארגז כלים איכותי לגידול הכלב באמצעות תכנית אילוף.

אביעד ברטוב 17/05/2019

(צילום: Pixabay)

dir="rtl"> לא משנה מהו מקום המגורים שלכם, הרי שתכנית של אילוף כלבים מתאימה גם לאנשים החיים על פי אורח החיים המסורתי-דתי. כל מה שאתם צריכים לדעת על אילוף, ממש כאן לפניכם:

אז מדוע בכלל צריך לאלף את הכלב?

המון פעמים מנסים לחפש את הסיבה המספיק טובה שתצדיק את הבחירה בתכנית אילוף. למעשה, כל כלב יכול ליהנות מתכנית אילוף כאשר המטרה היא להפוך את חייו לשלווים יותר, רגועים יותר וללמד אותו לציית יותר לבעליו. ישנם מקרים קלאסיים שבהחלט מחייבים תוכנית אילוף והם כוללים את המקרים הבאים:

• הכלב עושה את צרכיו בכותלי הבית

• הכלב לא מגיב לקריאות שלכם

• הכלב תוקפני, נובח ונושך

 

עם זאת, ישנן התנהגויות נוספות שניתן לעבוד עליהן באילוף והן כוללות:

• פחד מגברים (דמויות מאיימות)

• תוקפנות כלפי כלבים אחרים

• עליה לספות ולמיטה בבית וכיוצא בזה

שוברים את המיתוס: ניתן לאלף גם כלב בוגר

המון פעמים נוטים לייחס את תכנית האילוף אך ורק לכלבים גורים שטרם למדו התנהגות כזו או אחרת. אמנם יותר קל לאלף גור כלבים, אך אין זה אומר שלא ניתן לאלף כלבים בוגרים גם בני כמה שנים. בסופו של דבר, תכנית האילוף מבוססת על לימוד התנהגות באמצעות חיזוק (לרוב על פי חיזוק חיובי), כך שלאחר שהכלב יחוזק על התנהגות מסוימת הוא ירצה לבצע אותה שוב ושוב וכך הוא יצמד לסטנדרט שאתם מציבים.

תוך כמה זמן ניתן לראות תוצאות?

לא ניתן לקבוע מראש תוך כמה זמן יהיה ניתן להבחין בתוצאות ובעיקר כמה מפגשים נדרשים. במפגש הראשון יאבחן המאלף את הכלב, ויתן לכם הערכה כוללת באשר לתכנית האילוף הנדרשת. כן חשוב לציין כי תפקידו של המאלף הוא להעניק לכם כלים, ואילו תפקידכם הוא ליישם את כל הטכניקות שניתנות לכם. כל עוד תיצמדו אל תכנית האילוף, יהיה בהחלט ניתן לחוש בהטבה כבר לאחר המפגש השלישי עם המאלף.

התאמת תכנית האילוף בהתאם לשעת התפילות

כאנשים הדבקים באורח החיים מסורתי-דתי, הרי ששגרת היום שלכם מתנהלת גם בהתאם להתחשבות בתפילות. כבר בשיחת ההיכרות הראשונה עם המאלף תוכלו לציין בפניו כי אינכם רוצים לדלג על התפילות שלכם, וכך המפגשים יתואמו בשעות שלפני או אחרי התפילה. חשוב מאד ששעת האילוף תהיה לכם נוחה ומתאימה, כך שיבוססו כל התנאים האידיאליים להצלחה בתכנית.