טרמפולינה לתינוקות

יש גיל שבו הנדנוד לא רק רצוי- הוא הכרחי. גיל הינקות. גיל התינוקות. טרמפולינה שניתן לנענע אותה בעוד התינוק שרוע עליה במצב של שכיבה או חצי שכיבה וחצי ישיבה, עם מנגנון רטט או בלעדיו, בעוד מחוברים אליה משחקים שונים שמעשירים ומעצימים את הגירוי הוויזו-מוטורי של התינוק היא מענה מצוין לצרכיו.

אביעד ברטוב 25/06/2019

(צילום: אורח)

dir="rtl">מה רצוי לדעת על טרמפולינה לתינוקות

טרמפולינה או נדנדת תינוקות היא מוצר קבוע כמעט בכל בית עם תינוק קטן. הטרמפולינה היא מושב תינוק שלו כמה מצבי הושבה - שכיבה, חצי שכיבה, וישיבה. הטרמפולינות מגיעות בדרך כלל עם מנגנון הנעה או רטט שמרגיע את התינוק ומספק לו עניין. בנוסף, טרמפולינות מגיעות עם משחקי גירוי או שיש אפשרות לחבר אליהם קשת משחק.

השימוש הרווח בטרמפולינה לתינוק הוא בגילאים משלושה חודשים עד שנה, אף כי יש טרמפולינות ייעודיות המתאימות לתינוקות מגיל שנה עד שנתיים.

הטרמפולינה מרגיעה את התינוק. התנועות הקטנות, הקצובות והקצרות, משרות עליו תחושה של רוגע. הטרמפולינה נותנת מענה מצוין לתינוק לאחר שאכל והוא צפוי לפלוט... מנח הגוף על הטרמפולינה מקל על תהליך העיכול.

זהירות ובטיחות

כאשר רוכשים טרמפולינה לתינוק יש לוודא כי היא מונחת על קרקע מישורית, יציבה ובטוחה, ובכל מקרה יש להניח סביבה מצע רך, כדי שאם וכאשר התינוק יישמט, חלילה, הוא לא ייחבל ולא יינזק.  אשר על כן חשוב מאוד לחגור את התינוק ברצועות הבטיחות ולוודא כי הן אינן לוחצות על איברים שונים בגופו הקט והרך. רצוי ומומלץ, שלא לומר חובה, לשמור על קשר עין רציף עם התינוק, קל וחומר אם וכאשר הוא מגלה סימנים של אי שקט ותנודתיות יתר. יש להרחיק מהסביבה כל פריט או רהיט עם קצוות חדים.

טרמפולינה - מהנה ויעילה

להנחת תינוק על טרמפולינה יש, כאמור, אפקט מרגיע. התנועה והרטט מסייעים להרגעתו גם במקרים של פליטת מזון נוזלי או גזים. השהייה על מצע הטרמפולינה מאפשר לתינוק להביט סביבו תוך הרחבה מתמדת של שדה הראייה שלו. נוח לו עליה גם כשהוא ישן וגם כשהוא ער ותר וחוקר את הסביבה, נהנה מהמשחקים התלויים עליה ומגלה בה עולם ומלואו.

רצוי לשהות בקרבת התינוק, כדי שאפשר יהיה בעת הצורך לתת מענה מידי. אפ התינוק עושה סימני תזוזה תכופים, ייתכן כי הוא מאותת על רצונו - או צרכיו- לשינוי תנוחה. אפשר להניחו לפרק זמן על מזרן או כל מצע רך אחר כשהוא על בטנו ולחלופין להניחו לאחר זמן מה שנית על הטרמפולינה. בכל מקרה- אין ספק כי מדובר במוצר ייעודי חשוב ואפקטיבי לתינוק ולהוריו גם יחד.

לפני השימוש חשוב לקרוא את ההוראות ולוודא כי אתם פועלים על פיהן. כאשר אתם רוכשים את המוצר בחנות המציעה ציוד לאם ולתינוק ודאי תוכלו לקבל ייעוץ מבעלי הניסיון ואף להתייעץ עם הורים לילדים שנהנים משכיבה על המוצר.