בדרך לבחירות נוספות? נתניהו החזיר את המנדט לנשיא

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו החליט להחזיר את המנדט שניתן לו להרכבת המדינה לנשיא המדינה, יומיים מוקדם יותר מהמועד המקורי בו אמור היה להסתיים תוקפו. במהלך הימים הקרובים, ככל הנראה, יעביר הנשיא ריבלין את המנדט ליו"ר כחול לבן, חה"כ בני גנץ.

אביחי טבק 21/10/2019

(צילום: אורח)

עם צאת החג פרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו סרטון מוקלט בו הוא מודיע כי החליט להחזיר את המנדט לנשיא המדינה. בסרטון הדגיש נתנהיו כי במהלך השבועות האחרונים "עשה כל מאמץ" על מנת להרכיב ממשלת אחדות לאומית במשותף עם בני גנץ - וחזר ואמר כי גנץ ומפלגתו סרבו לכל נסיון למשא ומתן ולפעולה בעיוון האחדות.

בתוף כך, בבית הנשיא עדכנו כי נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אכן קיבל הערב את הודעתו של ראש הממשלה, ח״כ בנימין נתניהו, כי הוא משיב את המנדט לנשיא המדינה משום שלא עלה בידו להרכיב ממשלה.

בהתאם להוראות חוק יסוד: הממשלה, יפנה מנכ״ל בית הנשיא, הראל טובי, לנציגי הסיעות כולם ויודעם כי בכוונת הנשיא להעביר את המנדט להרכבת הממשלה בהקדם, ליו״ר כחול לבן ח״כ בני גנץ ולהעמיד לרשותו את 28 הימים הנתונים לו על פי חוק.

בהודעתו לסיעות יודיע מנכ״ל בית הנשיא כי סיעה אשר מבקשת להביא את עמדתה בפני הנשיא, טרם הטלת המנדט על ח״כ גנץ, תוכל לעשות כן בהתאם ללוחות הזמנים הקבועים בחוק, על פיהם נתונים לנשיא שלושה ימים מעת הודעתו של ראש הממשלה, ח״כ נתניהו, להטיל את המנדט על ח״כ אחר.