הנצחת המר ובורג ז''ל בירושלים הושעתה

עיריית ירושלים רצתה להנציח את ראשי המפד''ל לשעבר בקריאת רחובות על שמם אך כמה מחברי הוועדה התנגדו וההצעה ירדה מסדר היום
יו''ר המפד''ל ח''כ אורלב:''מדובר באנשים נקלים שעורכים חשבונות על גבם של מנהיגי הציונות הדתית''

עמיעד טאוב 21/03/2007

(צילום: אורח)

קבות הצעה שהועלתה לוועדה השמות העירונית בירושלים בראשה יושב ראש העיר אורי לופליאנסקי החליטה ועדת השמות של עיריית ירושלים שהתכנסה השבוע להנציח את שמותיהם של שני מנהיגי המפד"ל, זבולון המר ז"ל ויוסף בורג ז"ל ששימשו גם כשרים בממשלות ישראל בקריאת רחובות על שמם.

הוועדה כבר קיבלה את ברכתה של משפחת בורג לנושא וכמו כן כבר בחרה את הרחובות שייקראו על שמם. בוועדה הוחלט כי הרחוב שייקרא ע"ש המר יחליף את רחוב שבטי ישראל" מכיר צה"ל ועד רחוב הנביאים (בסמוך בי"ס ''במעלה'') וכי הרחוב שייקרא על שם יוסף בורג ז"ל יהיה באזור קריית הממשלה מצומת הכנסת/המוזיאון ועד צומת האוניברסיטה.

באופן מפתיע החליטה הוועדה שהתכנסה השבוע "להוריד את הנושא מסדר היום" לבדיקה מחודשת בעקבות התנגדותם של כמה מחברי האופוזיציה.
בוועדת השמות של עיריית ירושלים בראשה עומד ראש העיר, חברים 32 נציגים כאשר רק 4 מביניהם הינם נציגי המפד"ל (שרון הורוביץ, לוי מרדכי,דוד שמחון וחנה סורקוס).
יש לציין כי ההחלטה מחוייבת גם באישורה של מועצת העיר.

מדוברות עיריית ירושלים נמסר כי ההחלטה ירדה מסדר היום לבדיקה נוספת בעקבות דרישה של מספר חברי מועצה וכי לא ניתן כרגע לקבל את הפרוטוקולים של הוועדה בגלל השביתה.

יו''ר המפד''ל ח''כ אורלב אמר היום כי:''מנהיגי המפד"ל בורג והמר ז"ל תרמו לקידומה של מדינת ישראל ככלל וירושלים בפרט,צריך יותר מקורטוב של חוצפה ועזות מצח להטיל ספק בצורך חשיבות הנצחתם בירושלים".
עוד הוסיף אורלב כי "המפד"ל תאבק באופן נחוש ביותר להנצחתם באופן המכובד ביותר ותדאג להוקיע את חברי הוועדה הנקלים שהחליטו לעשות חשבונות פוליטיים על גבם של מנהיגי הציונות הדתית שזכו בחייהם להערכה רבה בקרב כל שכבות העם".


דוד הדרי חבר מועצת העיר מטעם המפד"ל זועם על ההחלטה:" קריאת רחובות על שם שני אישים אלו הינה ראויה ביותר ומכובדת מאוד עבור בירת ישראל, סיעת המפד"ל בירושלים תמשיך להאבק עד שהאישים יונצחו ונצליח להתגבר על תקלות קטנוניות של חברי באופוזיציה שמנסים רק לנגח ומתעלמים ממהות בקשת ההנצחה" אמר הדרי.