פרובוקציות בחתונת רמון

פעיל הימין, איתמר בן גביר, ערך הפגנת מחאה בכניסה לחתונתו של המשנה לראש הממשלה.

מיכל אטיאס 11/10/2007

(צילום: אורח)

מול נערכה בקיבוץ געש חתונתם של המשנה לראש הממשלה, חיים רמון ובת זוגתו העיתונאית ורד שרון ריבלין. בין מקבלי הפנים, מצד החתן, היה פעיל הימין איתמר בן-גביר אשר קיבל את  באי האירוע בצעקות ואזהרות מפני ''עבריין המין'', הלו הוא החתן.

חרף העובדה שמספר ימים לפני האירוע בדק השב''כ את המקום על בסיס קבוע, כדי שהכל יתנהל כראוי ולמרות האבטחה הכבדה, הגיעו בן גביר בליווי פעיל ימין נוסף עד לפתחו של אולם השמחות והניפו שלטים עם הפסוק: ''אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני, תדבק לשוני לחיכי''.

לדברי בן גביר:''חיים רמון הוא היוזם העיקרי של כל המהלכים ההרסניים במדינה כאשר הגרועה שבהם היא היוזמה לחלוקת ירושלים''.

בעקבות הפרובוקציה התעוררה מהומה במקום, יחצנו האישי של רמון יצא אל האורחים הלא קרואים בזעם ומשראה שאינם מתכוונים לעזוב את המקום פנה למשטרה ולכוחות הביטחון באזור, אך לדאבונו פעילי הימין לא עברו על שום חוק שמאפשר את פינויים מהמקום והמשיכו ל''ברך'' את פני האורחים.

האורחים מצדם, הגיבו בהתעלמות מנומסת מקריאותיו של בן גביר אך היו מי שהתעקשו להשיב לו כמו ח''כ עוזי ברעם שנזף בהם על העיתוי:''דווקא ביום החתונה אתם באם להרוס!''.

גם אריה דרעי שהגיע בשלב מסוים למקום על מנת להנחות את החופה, ספג גם הוא קריאות זועמות מזוג המפגינים העיקש.

רק כאשר פסק זרם האורחים למקום, עזבו פעילי הימין את המקום והשקט שב על כנו כשבן גביר מצידו מבטיח שזהו אינו סוף פסוק:''אני את חיים רמון ארדוף''.