הפגנת ענק בברוקלין נגד הכוונות לחלוקת ירושלים

חבר מועצת עיריית ניו יורק דב הייקינד בהפגנה: ''אולמרט מהווה סכנה לשלום העם היהודי בישראל ובתפוצות''

מיכל אטיאס 11/10/2007

(צילום: אורח)

אלפים השתתפו השבוע בכנס חירום והפגנת מחאה במרכז חב''ד העולמי בברוקלין בניו יורק שנמשך עד לשעות הלילה המאוחרות, נגד הצהרת הכוונות על חלוקת ירושלים וועידת אנאפוליס שתתקיים בחודש הבא. בכינוס השמיעו דברים קשים בעקבות הסכנה על חלוקת ירושלים ומסירת שטחי יהודה ושומרון.

את הנאום המרכזי נשא חבר מועצת עיריית ניו יורק דב הייקינד שדיבר על המצב הקשה מאד בו נתונה מדינת ישראל ומאידך האדישות של הציבור מול הסכנות הגדולות. ''אולמרט מהווה סכנה גם ליהודי התפוצות. ההסכמה של אולמרט לחלוקת ירושלים ולמסירת חלקים גדולים ביהודה ושומרון מסייעת לאיראן ואל קאיידה וישראל תעמוד בפני איום קיומי'', אמר הייקינד בנאומו. הרב ראפ סיפר על קמפיין ענק נגד מסירת שטחים והקמת מדינה פלשתינאית שמתכנן המטה, הרב יעקב שווי רבם של חסידי חב''ד בקראון הייטס, הרב חנינא שפרלין חבר וועד הקהילה בקראון הייטס. משידור חי בישראל נאמו: ח''כ אריה אלדד שדיבר על השפל המוסרי אליו נקלענו והרצון למסור כמה שיותר שטחים, יו''ר ועד הישוב בחברון נועם ארנון ועו''ד אליקים העצני.

כמו''כ נאם חבר עירייה כושי ממחוז ברוקלין שהביע תמיכה בישראל וקרא לא לפגוע בירושלים. בהמשך נאמו יו''ר המטה העולמי להצלת העם והארץ הרב יקותיאל ראפ ''מסירת שטחים מהווה על פי החוק הישראלי עצמו בגידה שדינה מוות או מאסר עולם ואלו שאמורים לציית לחוק מפירים אמונים''.

העצרת אורגנה על ידי המטה העולמי להצלת העם והארץ בראשות הרב וולפא והרב ראפ.