אנטישמיות בפתח תקווה: בשבת בבוקר שוב נפרץ בית כנסת וארון קודש – ספרי תורה ויודאיקה הושלכו לרצפה

בפעם השניה בחודשים האחרונים נפרץ בית כנסת בשכונת חן הצפון בפתח תקווה וספרי תורה הושחתו ובוזו. חבר מועצת העיר ותושב השכונה עו"ד צביקה וישנגרד: "הלב מסרב להאמין למראות ולעדויות. אין לי ספק שהעבריינים יתפסו ויענשו בחומרה".

בשבת בבוקר התעוררו מתפללי בית הכנסת של קהילת "חן הצפון" בשכונת כפר אברהם בפתח תקווה למראות קשים וכואבים של סידורים קרועים זרוקים על הרצפה, טליתות מושלחות וספרי תורה מבוזים, וזאת בפעם השניה בחודשים האחרונים.

לאחר שהמתפללים הראשונים שהגיעו למקום סידרו את בית הכנסת המשיכה התפילה כסדרה והבוקר (יום א') כבר נערכה תפילת חול המועד חגיגית באותו המקום, אליה הצטרפו תושבים רבים ובהם גם תושב כפר אברהם, חבר מועצת העיר עו"ד צביקה וישנגרד שסיפר על האירוע אמש. "האוזניים מסרבות לשמוע את העדויות והעיניים כואבות מלראות את המראות. הלב מסרב להאמין שבישראל יכול להתרחש מקרה כזה של פגיעה בכל הקדוש לנו. אין לי ספק שמשטרת ישראל תדע גם הפעם לשים ידה על אותם מנוולים שעשו את דבר הנבלה ובעזרת ה' לא נאלץ להתמודד עם תמונות אנטישמיות מלב פתח תקווה, ותחושות שלא ניתן לעבור עליהן לסדר היום."

צביקה וישנגרד
24 שעות אחרי הפריצה – בבית הכנסת נערכה תפילת חג חגיגית. עו"ד צביקה וישנגרד.

"יחד עם זאת," הוסיף וישנגרד, "מחר בערב נחגוג את שמחת תורה בכל בתי הכנסת, בכל רחבי העיר, נוציא את ספרי הקודש מהארון ולא חס וחלילה כדי להשליך אותם, אלא כדי להניף אותם אל על ולומר לכולם – וגם לאותם אלו שרצו לפגוע בשמחת החג שלנו – "לא ימוש ספר התורה הזאת מפינו".

בנוסף, סיפר וישינגרד כי לאחר התפילה שוחח עם ראש העיר פ"ת רמי גרינברג, שהגיע לסיור בבית הכנסת שניזוק, ויחד דנו השניים באפשרויות להרחבת הכיסוי האבטחתי והפיקוח על בית הכנסת, באמצעות מערך המצלמות והסיורים של הפיקוח העירוני, וזאת על מנת למנוע מראות דומים לאלו שנצפו בשבת.