בום! בניגוד לציפיות – הבית היהודי חתמו על הסכם ריצה משותפת עם עוצמה יהודית. סמוטריץ' בחוץ.

(צילום: דוברות)

הפתעה במערכת הפוליטית, בעיקר בגזרת הציונות הדתית, עם הודעתם המשותפת של מפלגות הבית היהודי ועוצמה יהודית כי הן מתאחדות – כשהן שומרות מקומות פנויים גם עבור האיחוד הלאומי, שכלל לא עודכן בהתפתחויות.

אביעד ברטוב

"מחויבים לאחדות – מחויבים לממשלת ימין", כך נפתחה הודעה משותפת לתקשורת שהפיצו מפלגות בית היהודי ועוצמה יהודית לפני כניסת השבת.

מדובר ככל הנראה בהסכם ראשון בדרך לאיחוד מפלגות הימין, כשהבית היהודי ועוצמה יהודית סיכמו על ריצה משותפת. יו״ר הבית היהודי השר רפי פרץ ויו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר קראו לאיחוד הלאומי להצטרף עוד היום.

- פרסומת -

הבוקר (ו') נפגשו שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, ח"כ רפי פרץ ויו"ר "עוצמה יהודית" עו"ד איתמר בן גביר וסיכמו על ריצה משותפת בבחירות הקרובות במתכונת בחירות אפריל 19'.

במסגרת ההסכם, יתחלקו המפלגות הדתיות באופן שווה במיקומים ובתפקידים כך שהבית היהודי תוביל כל שלישיה, ועוצמה יהודית תסגור אותה. לאיחוד הלאומי נשמר, על פי ההסכם המקום השני בכל שלישיה.

למעשה, מקומות 1,4,7,10 יישמרו לבית היהודי, מקומות 3,6,9 לעוצמה יהודית ומקומות 2,5,8 יישארו פתוחים עבור האיחוד הלאומי, לכשיתאחד עם המפלגות, כך על פי ההסכם שנחתם.

הבחירות הקרובות יהיו גורליות לעתיד מדינת ישראל ולמחנה הימין בפרט, הציבור עייף ממאבקים וממחלוקות ורוצה אחדות בציונות הדתית ובמחנה הימין – לא אחידות אלא אחדות. הדרך להצלת ממשלת הימין עוברת בחיבור של כל המפלגות מימין לליכוד. אסור לנו להגיע למצב שאחת מהמפלגות לא תעבור את אחוז החסימה וכתוצאה מכך יזרקו אלפי קולות ימין לפח.

בבית היהודי ובעוצמה יהודית קוראים לאיחוד הלאומי ולשר בצלאל סמוטריץ' להצטרף עוד היום לאיחוד השורות ואחדות הציונות הדתית, האיחוד הלאומי הוא חלק בלתי נפרד מאיחוד מפלגות הימין.

יו״ר הבית היהודי השר רפי פרץ מסר: ״יש לנו מחוייבות למחנה הימין, אסור שקולות ימין ילכו לפח. הבחירות האלו גורליות לממשלת הימין ולציונות הדתית. הצורך באחדות היא צו השעה.

אנו מאחדים את השורות ויוצאים יחד קדימה. קורא לשר בצלאל סמוטריץ׳ להצטרף וללכת יחד עוד היום כדי שהפעם תוצאות הבחירות יהיו ברורות.״

יו״ר עוצמה יהודית עו״ד איתמר בן גביר מסר: אנו שמחים על החיבור שנוצר הבוקר ומביא בשורה למחנה הימין. החיבור בין עוצמה לבית היהודי יציל את את הימין ויביא ל-61 מנדטים להקמת ממשלת ימין"