בית המשפט קבע: לגדעון לוי לא אמר אמת ב"עלילת חומש"

גדעון לוי. צילום מסך מתוך ערוץ 13

בית משפט השלום בבת ים קבע כי אמירתו של העיתונאי גדעון לוי לפיה תלמידי ישיבת חומש תלו פלסטיני על עץ ושרפו את כפות רגליו אינה תואמת את הראיות בתיק וסביר שהאירוע כלל לא קרה. עו"ד מנשה יאדו מחוננו: "גדעון לוי, העיתונאי המפורסם לא שימש כאן יותר משופר של עלילת כזב מפוקפקת של שונאי ישראל, אותה עיטר הוא באמירות אנטישמיות, וממנה הוא לא חוזר כלל, גם לאחר שכשל להוכיחה ולאחר שהיא הופרכה בבית המשפט"

בית משפט השלום בבת ים קבע כי העיתונאי גדעון לוי שיקר כאשר טען בשידור בערוץ 13 לפני כשנתיים כי תלמידי ישיבת חומש תלו פלסטיני על עץ ושרפו את כפות רגליו. לאחר דבריו של לוי הגישו ראש ישיבת חומש, הרב אלישמע כהן, ומנהל ישיבת חומש שמואל וונדי תביעת לשון הרע נגדו בסך 500,000 ₪ באמצעות עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו. במהלך הדיונים הציג עו"ד יאדו ממצאים אשר הפריכו את דבריו של לוי מכל וכל.

לוי טען כי נער פלסטיני בשם טארק זביידי הגיע לעשות פיקניק סמוך לחומש ותלמידי הישיבה תלו אותו מידיו על עץ, ושרפו את רגליו בעודו תלוי ואף ריססו את פניו בגז מדמיע. יאדו הציג בדיון תמונה של זביידי בה הוא נראה בתוך ג'יפ צה"לי לאחר האירוע כאשר עיניו פקוחות לרווחה, וזאת בסתירה לטענה כי רוסס בגז מדמיע והיה כמעט מעולף. גם בדו"ח הצה"לי נרשם כי הגדוד לא הכיר כי היה באירוע גז מדמיע.

גדעון לוי. צילום מסך מתוך ערוץ 13

בנוסף, הציג יאדו מסמך רפואי מבית החולים הפלסטיני מיום האירוע בו לא מוזכר כלל קיומן של כוויות ובכך מפריך את הטענה לשריפת רגליו של זביידי. עוד חשף עו"ד יאדו, כי לדברי מ"פ הגזרה בפני עו"ד יאדו, הודה זביידי בתשאול שנערך לו כי הוא בא עם חבריו לזרוק אבנים לעבר תלמידי הישיבה ולא שוטט באזור בטיול סתמי. בחקירתו הנגדית לא נתן גדעון לוי הסבר כלשהו לכך שהוא לא הביא את זביידי להעיד על אשר אירע לו לטענתו כך שהעלילה נותרה בלא כל גיבוי ראייתי קביל כלשהו. למרות הממצאים שהציג עו"ד יאדו קבע בית המשפט כי לוי לא אמר לשון הרע על יחידים אלא על ציבור ודחה את תביעת הפיצויים, יחד עם זאת,קבע בית המשפט כי לוי לא הוכיח את טענתו לגבי ישיבת חומש והראיות שהוגשו מפריכות אותה.

- פרסומת -

עו"ד יאדו מסר: "עלילת חומש של גדעון לוי הופרכה עד היסוד, בית המשפט קבע שלא עומדות ללוי לא הגנת אמת דיברתי ולא הגנת תום הלב. השקר בדבר כוויות חמורות כביכול הופרך במסמכים רפואיים, השקר בדבר עילפון וגז מדמיע הופרך בתמונה מהשטח ומיומן המבצעי הצבאי, גדעון לוי, העיתונאי המפורסם לא שימש כאן יותר משופר של עלילת כזב מפוקפקת של שונאי ישראל, אותה עיטר הוא באמירות אנטישמיות, וממנה הוא לא חוזר כלל, גם לאחר שכשל להוכיחה ולאחר שהופרכה היא בבית המשפט".