הבית היהודי: איתי גרנק פרש מההתמודדות. ניר אורבך וחגית משה ראש בראש

חגית משה ואיתי גרנק. צילום: ללא

"המתמודד השלישי" לראשות הבית היהודי איתי גרנק הודיע בשעה האחרונה, כצפוי, על העברת תמיכתו בסגנית ראש עיריית ירושלים, חגית משה. הסיכום בין השניים התקבל לאחר הסכם לקיום פריימריס פתוחים עבור כלל הציבור "לאחר הבחירות". גרנק: "לא ביקשנו ג'ובים ולא תפקידים רק את טובת הציונות הדתית".

המתמודד לראשות הבית היהודי איתי גרנק הודיע בשעה האחרונה על פרישתו מהמרוץ והעברת תמיכתו במועמדת חגית משה, שעתה תתמודד לבדה מול מנכ"ל הבית היהודי והמועמד המוביל לראשות המפלגה, ניר אורבך.

הסיכום בין השניים התקבל לאחר שגרנק קיבל התחייבות ממשה כי "מיד לאחר שתבחר לראשות הבית היהודי תפעל מיידית לקיום מפקד פריימריז פתוחים לראשות המפלגה", כשגרנק יעמוד בראש ועדת המפקד ויהיה ממונה על התהליך – החלטה תמוהה בפני עצמה מאחר וגרנק סימן עצמו כמי שאינו ניטרלי להתמודדות, כך שלא ברור איך יוכל לעמוד בראשות ועדה כזו, ועד כמה היא תישאר רלוונטית לאחר הבחירות.

המועמד הפורש איתי גרנק אמר כי הוא "שמח מאוד על הסיכום שיחזיר את הכוח מידי העסקנים אל הציבור הרחב. חגית משה בהתנהלות עניינית ומכובדת הבינה את צו השעה ובחשיבות הגדולה של להחזיר את האמון בקרב הציבור".

- פרסומת -

עוד מדגיש גרנק כי "לאחר מאבק דמוקרטי שניהלתי עם שותפים לדרך ביחד עם למעלה מ-5,000 פעילים שהשתתפו במימון הקמפיין לאחדות בציונות הדתית למפלגה אחת, וכמובן להליך הדמוקרטי אליו כולנו שואפים אני שמח שהיום הגעתי לסיכום המוצדק היחידי שקיים והוא קיום פריימריז פתוחים ורחבים שבו כל אחד ואחת בציבור יוכלו להתמודד על מקומם ברשימה. אני קורא לתומכיי, חברי מרכז הבית היהודי להעביר את קולם לחגית משה במטרה להחזיר את הכוח אל השטח במפלגה ואל הציבור".

במידה ומשה תבחר יבוא לסופו קמפיין "כוחנו באחדותנו" שקידמו גרנק ופעילים נוספים לפני למעלה משנה לקראת מערכת הבחירות לכנסת ה-23 במטרה להקים מפלגה דתית אחת לאחר פריימריז פתוחים לכלל הציבור. בכך גרנק יחד עם שאר פעילי המפלגה רושמים לעצמם הצלחה בהוצאת הכוח מידי מספר פוליטיקאים מצומצמים והחזרתו לציבור הרחב שהוא שיקבע את הרשימה לכנסת.