החרדים שולטים

סלומינסקי עזב בזעם את הישיבה (צילום: באדיבות לשכת ח'כ סלומינסקי)

12 מתוך 15 הדיינים שמינתה היום הועדה לבחירת דיינים הם חרדים.

ח"כ סלומינסקי עזב בזעם את הישיבה:"שר המשפטים הלך עם החרדים בניגוד להבנות".

עמיעד טאוב 19/03/2007

לאחר שבשבוע האחרון, ניסו ארגונים רבים מהציונות הדתית וביניהם "אמונה" ו"צוהר" ליזום מהלך של דחיית מינוי הדיינים כדי למנוע השתלטות חרדית על המינויים, נדון היום הניסיון לכישלון לאחר שהוועדה התכנסה היום ומינתה 12 דיינים חרדים.

החלטות הוועדה יקבעו את צביונה לשנים רבות שכן הדיינים מתמנים עד לפרישתם לפנסיה בגיל 67.

שמות 15 הדיינים שנבחרו: הרב דניאל אדרי, הרב בנימין אטיאס, הרב ישי בוכריס, הרב צבי בירנבאום, הרב משה בצרי, הרב יצחק הדאיה, הרב אריאל ינאי, הרב זבדיה כהן, הרב ציון לוז, הרב שניאור פרדס, הרב מאיר קהאן, הרב יוסף רבינוביץ', הרב מרדכי רלב"ג, הרב שלמה שטסמן והרב דוד שני.

ח"כ ניסן סלומינסקי, חבר הוועדה למינוי דיינים,ונציג הציונות הדתית בוועדה, עזב בזעם את הישיבה לאחר שלא הגיעו עימו להבנות. לאחר שעזב, נערכה הצבעה בה מונו 12 דיינים חרדים ורק 3 מהזרם הדתי לאומי.

"שר המשפטים הלך יחד עם החרדים בניגוד להבנות שהיו לו עימנו, עזבתי את הדיון טרם ההצבעה מאחר ולא רציתי להיות שותף להחלטה שתחזיר את בתי הדין הרבניים אחורה".

עדו הוסיף סלומינסקי כי "שר המשפטים החדש דניאל פרידמן יכול היה למנוע את המהלך, אך לצערי שיתף פעולה עם החרדים, כל הדיבורים המוקדמים על הצורך בשינוי פני בתי הדין הרבניים בישראל התבררו כהבל".

חברו של סלומינסקי למפלגה יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, האשים בתום הדיוןכי: "הממשלה הקריבה את מסורבות הגט על מזבח הישרדותה הפוליטית. החלטת הועדה בדבר מינוי 12 דיינים חרדים היא בשורה קשה למסורבות הגט וליחסי דת ומדינה. הממשלה החמיצה במודע הזדמנות לסייע לנשים.

בארגון רבני צהר, אמרו היום כי "ההחלטה מהווה פגיעה אנושה בציונות, במעמד האישה ובציבור החילוני וכי הם רואים בחומרה רבה את הפוליטיזציה של מערכת הדיינות בישראל ואת העובדה שועדת המינויים העדיפה למנות דיינים שלא שירתו בצבא ואינם מחוברים להוויה הישראלית".

יו"ר תנועת האישה הדתית-לאומית "אמונה", ליאורה מינקה, אומרת בעקבות הבחירות בוועדה למינוי דיינים כי: "עצוב מאד ששר המשפטים החדש, והנאור לכאורה, התמסר בקלות רבה כל – כך לסיעות החרדיות, לפטרוניהם ולתכתיבים, שאינם ממין העניין, של הקואליציה הרופסת".

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן