בגלל הסגר: ביקוש גבוה לרכישת ארבעת המינים באון ליין

ארבעת המינים
בשנה שעברה נתרמו 1,600 סטים לנזקקים. צילום: נתינת לולב

שלא כמו בכל שנה, החשש מהקורונה העביר את הציבור הישראלי משווקי ארבעת המינים הגדולים לרכישה באינטרנט, מיזם נתינת לולב, המוכר סט ארבעת המינים דרך האינטרנט גם יתרום את כל כספי הרווחים ל-80 עמותות המשתתפות במיזם, עזריאל דותן, ממקימי המיזם: "בשנים האחרונות אנו מנסים מצד אחד למכור במחירי השוק את סט ארבעת המינים ומצד שני אחרי שמכרנו במחיר סביר לתרום את כל הרווחים לעמותות"

מיזם "נתינת לולב" הוא מיזם חברתי ללא מטרות רווח ומשכורות, המתנדבים מוכרים את ארבעת המינים ותורמים את כל הרווחים לעמותות שונות.

השנה צופים בנתינת לולב קפיצה משמעותית בהזמנות של ארבעת המינים דרך האינטררט, בגלל הקורונה.
כבר עתה עברו המכירות את כל המכירות של שנה שעברה והערכה היא שהן ימשיכו לעלות.

ההזמנות יגיעו למאות תחנות חלוקה, בביתם של מתנדבים שפותחים את ביתם עבור המיזם ומשם, לפי כללים מסודרים, הכוללים את הוראות משרד הבריאות ניתן לאסוף את ההזמנות.

- פרסומת -

ההרגל להגיע לשוק ארבעת המינים, להרגיש את הסחורה ולהתמקח עם השוכרים יעבור השנה, כמו הרגלים נוספים ל"עבודה מהבית", הסט יגיע סגור וחתום בדרגות כשרות שונות, לילדים, כשר לברכה, מהודר ומהודר מן המהודר.הסטים הינם בהשגחת הרב אליעזר שמחה וייס, אב בית הדין כפר הרואה.

באתר ניתן גם לרכוש סט לנזקקים והעמותה דואגת להעביר לו את ארבעת המינים. דרך "נתינת לולב" נתרמו בשנה שעברה כ-1600 סטים לנזקקים אשר חולקו למאות בעלי חסרי יכולת, אולפני עולים, כפרי נוער בסיכון ועוד.

ארבת המינים נתינת לולב
עם ארבעת המינים שהגיעו במשלוח. צילום: נתינת לולב

שוק ארבעת המינים מגלגל בכל שנה סכומי כסף גדולים, ובגלל זה קם המיזם לייעל את הכסף הגדול לעמותות חסד וכך הלקוח גם משלם סכום סביר וגם הכסף שלו הולך לתרומה, הצפי השנה בגלל הקורנה: כמיליון שקלים וחצי מרכישה באינטרנט.

עזריאל דותן, ממקימי המיזם: "בשנים האחרונות אנו מנסים מצד אחד למכור את סט ארבעת המינים במחירי השוק ומצד שני אחרי שמכרנו במחיר סביר לתרום את הכספים לעמותות, זה חלק ממיזם לנשמה שאנחנו עושים. בכל שנה אנחנו חווים גידול ברכישות והשנה הצפי הוא לקפיצת מדרגה גבוהה ביותר"