הספר החדש על הגיבור הישראלי אייבי מנחם לוי

במשך קרוב לעשור איגד אייבי מנחם לוי, אחד מגיבורי ישראל - סיפורים על מלחמות ואובדן לצד ניצחון החיים ואהבת הארץ. האוטוביוגרפיה שלו מכילה מקבץ סטוריטלינג "שגם 400 עמודים אינם מספיקים מכדי להכיל מסע חיים לא שגרתי"

צילומים- עדי וינר

מאחורי החזות המרשימה של מי ששירת כקצין בצנחנים, היה בין היתר ממשחררי ירושלים ומלוחמי החזית בכל מלחמות ישראל- מסתתרים סיפורים שניתן לאמר ששמורים לסרטי הדרמה והאקשן הטובים ביותר, כאלה שלא יותירו עין יבשה וכן יובילו לפרץ של סקרנות ממגנטת.

"בספר זה מגולם לפניכם סיפור חייו של אדם נדיר ומיוחד, איש תורה ואדמה, שירה וחזנות. רומנטיקן חסר תקנה, שהוא גם לוחם אמיץ, גם איש משפחה וגם בליין תאב חיים. איש אשר מאות אנשים בארץ ובעולם, מנער ועד זקן, רואים בו חבר אמת! קראו בו והרגישו כמה הוא מנחם" – עודד צפתי – קול המילים, מתוך ההקדמה לספר החדש של אייבי מנחם לוי.

בימים אלה יוצאת לאור האוטוביוגרפיה שלו "סיפור מנחם" בה חושף אותנו אייבי לחוויות מרתקות החל מילדותו בקיבוץ שדה אליהו, דרך שירותו הצבאי ולחימתו למען המדינה, עיסוקיו ומפגשיו המגוונים וגם אהבה אחת גדולה בפרק שלם לבת הזוג שלו מזה כ-7 שנים – שולי נתן.

צילום: עדי וינר

שולי נתן, הזמרת המזוהה בין היתר עם מה שמכונה ההמנון השני של מדינת ישראל- "ירושלים של זהב", פגשה באייבי במהלך מופע שירתה בטקס היובל לשחרור ירושלים במגדל דוד, כשהוא הגיע לספר על מורשת קרב.

- פרסומת -

מאז דרכיהם הצטלבו וכוחותיהם אוחדו, כשיחד הם פותחים צוהר לעולם עשיר של תרבות, אהבת הארץ והחיים עצמם. 

הם מקיימים מופעים משותפים בפני קבוצות תיירים בביתם מול נוף הרי הגלבוע בקיבוץ בית השיטה ובכל רחבי הארץ, במפגשים המשלבים סיפורים ושירי ארץ ישראל. 

עם חיוך וניצוץ בעיניים ממרום 78 שנותיו, ניכרת רב גוניותו של אדם שלא נח לרגע. כאומן, חקלאי, אב ל-8 ילדים וסבא ל-20 נכדים המבקרים אותו תדיר, בפיו של אייבי קיימת בשורה של מי שכבר ראה ושמע הכול והנה סוף סוף זכה להגשים חלום נוסף. הבשורה היא "להטביע חותם ולהשאיר מורשת, משהו ממני באהבה לדורות הבאים"

דבריו של עו"ד אורי סלונים על הספר: "יקירי,  בין לבין,  סיימתי לקרוא את סיפרך המרתק, והמרגש!! חייך הם הסיפור של ארץ ישראל,  האמיתית, הטובה,הלוחמת,  וישרה!! הספר כתוב נהדר, בשפה של "כאילו אייבי עומד מולי…ומספר" שזו יופי של מסגרת! 

אמנם היכרתי חלק מחייך, אך לא את האוקיינוס הענק שלהם, שהוא מרגש ומעורר השתאות. גאה בך, חבר "צעיר" שלי !!  המשך להיות רק כפי שאתה , עם שולי המיוחדת, ועוד נעשה משהו יחדיו על סיפור קולנוע "חן" שהוא של שנינו!! חיבוק ענק! חיבוק ענק לשניכם משנינו"

המעוניינים לרכוש את הספר מוזמנים ליצור קשר עם אייבי – נייד ‎052-4546633