העיתונאי דרור אידר מונה לשגריר ברומא

(צילום: Pixabay)

חוקר ההיסטוריה ועורך מדור הדעות של "ישראל היום" ייכנס לתפקיד בקיץ הבא. "כפי שעשיתי בעיתונות ובתפקידים אחרים, גם בעמדה זו אשתדל להשקיע את כל מרצי וידיעותיי לייצג בעוז ובאמונה את מדינת ישראל", אמר ד"ר אידר.

אביעד ברטוב 06/09/2018

ראש הממשלה בנימין נתניהו חתם על מינויו של החוקר ד"ר דרור אידר לשגריר ישראל ברומא. אידר הוא פובליציסט בעיתון "ישראל היום" מאז הקמתו, וכיום, בין היתר, עורך את מדור הדעות בעיתון. הוא עתיד להיכנס לתפקידו כשגריר בקיץ הבא.

ההחלטה למנות את אידר לשגריר באיטליה התקבלה במהלך שיחות שקיים עם נתניהו, שבהן הביע רצון לצאת לשליחות בעולם בשם מדינת ישראל. שיבוצו הוא חלק ממכסת המינויים הפוליטיים המוקצים על פי הנוהג לשר החוץ.

- פרסומת -

ד״ר אידר אמר אמש כי הוא נרגש ודרוך לקראת התפקיד:

"אחת מדמויות המופת שעליהן גדלתי והתחנכתי עליו מאז היותי נער, היא זו של הרב והד"ר יעקב הרצוג, איש ספר ופלפול שייצג בעוז את ישראל בעולם בתפקידיו השונים. ספרו 'עם לבדד' ניתן לי במתנה עם סיום לימודיי בקריית יעקב הרצוג בכפר סבא, חטיבת הביניים של מדרשיית נעם. מאז הפכתי והפכתי בספר ועשיתי בו שימוש רב. אני מודה לראש הממשלה על שהעניק לי את האפשרות ללכת כעת בעקבותיו.

"כחוקר היסטוריה וספרות, הזכות לייצג את מדינת ישראל ברומא, על שלל המטענים המדיניים, הלאומיים והדתיים בני אלפי השנים שביחסי שני העמים, מקבלים משמעות מיוחדת. כפי שעשיתי בעיתונות ובתפקידים אחרים בארץ ובעולם, גם בעמדה זו אשתדל להשקיע את כל מרצי וידיעותיי לייצג בעוז ובאמונה את מדינת ישראל".

אידר הוסיף: "בשעה זו אני זוכר בגעגוע עמוק ובגאווה את הוריי, אסתר ושמואל כהן, שהלכו לעולמם בחמש השנים האחרונות, עולים חדשים בראשית המדינה, שבדרכם הצטרפו לחלוצים שבנו את המדינה. הם יהיו אתי גם בשליחותי זו".

דרור אידר, בן 51, חוקר היסטוריה, ספרות חברה ותרבות, פרסם שני ספרים ויותר מאלף מאמרים בתחומים מגוונים, ומרצה בארץ ובעולם על תחומי כתיבתו.

העורך הראשי של "ישראל היום", בעז ביסמוט, בירך את אידר ואמר:

"כבוד גדול לעיתון 'ישראל היום' שעורך מדור הדעות וכותב הטורים מטעמו יוצא בשליחות המדינה. דרור ימשיך לעשות בפלטפורמה מכובדת אחרת את מה שהוא יודע לעשות כל-כך טוב: להגן על שמה הטוב וצדקת דרכה של מדינת ישראל".

ביסמוט הוסיף: "באופן אישי המינוי של דרור מחזיר אותי לשנת 2004, עת כיהנתי כשליח העיתון 'ידיעות אחרונות' בפריז, שם קיבלתי את ההודעה על מינויי שלי כשגריר ישראל במאוריטניה. אני יודע כמה סיפוק וגאווה מביא תפקיד שכזה ומאחל לדרור הצלחה גדולה בתפקידו החשוב".

איטליה סובלת בשנים האחרונות ממשברים פוליטיים תכופים, בין היתר על רקע 'האביב הערבי' וגלי המהגרים מאפריקה המציפים אותה. מנגד, ביחסי ישראל איטליה צפוי בשנים הקרובות שיפור אסטרטגי על רקע ההסכמים המתגבשים להנחת צינור תת-ימי מישראל לקפריסין ומשם ליוון ואיטליה, דרכו יסופק הגז הישראלי לאירופה.

הערה 1

Comments are closed.