ח"כים בימין בדרישה לועדת חוץ ובטחון: חישפו את נתוני הפשיעה הלאומנית

הסערה סביב סוגיית "אלימות המתנחלים" ממשיכה: שורת ח"כים פנו בדרישה מח"כ אדלשטיין יו"ר וועדת חוץ ובטחון לקיים דיון דחוף ובמסגרתו לחשוף את פירוט נתוני הארועים. רגבים: "חייבים לפוצץ את עלילת הדם השקרית"

צילום: דוברות המשטרה

על רקע הקמפיין סביב "תופעת אלימות המתנחלים" המקודם על ידי גורמים בארץ ובעולם בעשור האחרון וביתר שאת בחודשי הלחימה, דורשים ח"כ מהימין לקיים דיון בנושא, במהלכו יתבקשו נציגי צה"ל לחשוף את בסיס הנתונים שחלקים ממנו פורסמו בתקופה האחרונה באופן שאינו מאפשר ללמוד על התופעה ומכליל מנעד רחב של ארועים תחת אותה קטגוריה.

כך לדוגמה, גרפיטי ומעשה לינץ' נכללים תחת אותה כותרת של "פיגוע חמור". כמו כן, אין לדעת האם הארוע ביוזמת יהודים או ערבים או האם נעשה כהגנה עצמית. על אף הנסיון ליצור סימטריה באלימות בין המגזר הערבי והיהודי, למעשה אין כל שוויון במדידת ארועי הטרור בין המגזרים, כך שסוגי אלימות כגון גרפיטי המתועדים בצד היהודי, כלל אינם נכללים במדידת אירועי הטרור הערבי, שם לרוב ימדדו רק ארועים בהם ישנם נפגעים.

בשבועות האחרונים פורסמו ידיעות סותרות בכלי התקשורת השונים אודות היקפי התופעה. לדוגמה, באתר ynet דווח ברביעי לספטמבר על ירידה בהיקף הפשיעה, ועם זאת בשבוע האחרון ברדיו הצבאי גל"צ דווח על עליה בפשיעה. אלו מצטרפים לכותרות נוספות שיצאו בנושא ומצביעים על הצגה מגמתית של נתונים חלקיים. יתרה מזאת, בהיעדר נתונים רשמיים, בתקשורת העולמית המרכזית כמו ה"ניו יורק טיימס" וחדשות ABC מתבססים על נתונים של ארגוני שמאל כגון "בצלם" וארגון UN OCHA ומדווחים על עליה חדה ב"טרור המתנחלים".

בדרישה, שמאחוריה עומדים חברי הכנסת עמית הלוי, לימור סון הר מלך, חנוך מילביצקי, צבי סוכות, בועז ביסמוט, ניסים ואטורי וישראל אייכלר, מצוין כי "פורסם כי קיים מסמך צה"לי פנימי המתאר 201 ארועי פשיעה לאומנית של יהודים ביו"ש. מסמך זה, ככל שקיים, משרת את קמפיין אלימות המתנחלים המקודם עי גורמים בארץ ובעולם."

- פרסומת -

"מה מסתירים מאיתנו ואת מי זה משרת?" שואל מאיר דויטש, מנכ"ל תנועת רגבים. "בוואקום שמדינת ישראל יצרה פועלים ארגוני שמאל אנטי ישראליים, מפיצים נתוני שקר ומטפחים קמפיין אנטישמי על "אלימות המתנחלים", שנועד לעשות דה לגיטימציה לפעולות ההגנה של צה"ל ביהודה ושומרון ובכלל." ומוסיף, "ממשלת ישראל חייבת להפנים שהמערכה על התודעה העולמית קריטית בשעה זו, ומצב בו נתונים חלקיים וכוללניים דלפו לתקשורת, מהם לא ניתן להסיק האם הפשיעה המדוברת היא גרפיטי או רצח, פוגע באופן אנוש במדינת ישראל. לאורך כל התקופה אנו דורשים לראות את תיעוד ארועי האלימות על מנת להתמודד עם התופעה אך נענים ריקם.
אנו מברכים את חברי הכנסת שנרתמו לדרישה ומקווים שמערכת הביטחון תיענה לדרישה במהרה."