ח"כים וחבר פרלמנט צרפתי הלילה בקבר יוסף

ח"כ פינדרוס, ח"כ בוסו וחבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב נכנסו הלילה בכניסה מצומצמת עם ראש מועצת שומרון לקבר יוסף. יוסי דגן: "מחזקים את האחיזה"

קבר יוסף
ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן יחד עם סגנו דוידי בן ציון, ח"כ פינדרוס, חכ בוסו וחבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב בקבר יוסף. צילום: רועי חדי

הלילה התקיימה כניסה מצומצמת לקבר יוסף. הכניסה התקיימה על פי כללי הקורונה על פי תוכנית מסודרת שהוגשה עי מועצה אזורית שומרון בתיאום עם חטיבת שומרון ואושרה עי משטרת ישראל לפי כללי משרד הבריאות. וכחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון באמצעות מתנדבי מנהלת קבר יוסף של המועצה ובליווי ובאישור חטיבת שומרון.

הכניסה התקיימה בפרשה שבה מוזכר כי יעקב מגיע לשכם וקונה את חלקת השדה בה יושב היום קבר יוסף.

בין הנכנסים היה גם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ח"כ יצחק זאב פינדרוס (יו"ר סיעת יהדות התורה) ח"כ אריאל בוסו (ש"ס), חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב, סגן ראש מועצת שומרון דוידי בן ציון, מח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג, כמו כן נכנס הרב אבו חצירא.

"אנחנו מגיעים לכאן כגנבים בלילה וזה לא קל" אמר במקום ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן "אנחנו מצפים מממשלת ישראל על כל מרכיביה השונים, להפסיק לריב אחד עם השני וללמוד עוז וגבורה מיוסף הצדיק שהיה משביר והיה אמיץ ובתור יהודי מבור הכלא הגיע לנהל את כל העולם בזכות זה שהוא לא פחד, לא פחד מהגויים ועשה מה שהקבה אמר לעשות ואני קורא לממשלה להתחזק ולחזור בצורה מלאה לקבר יוסף, וישיבת קבר יוסף תוכל לחזור לפעול מכאן בצורה מלאה אנחנו מגיעים לכאן כשליחים של כל עם ישראל בארץ ובחוץ לארץ". סיים

- פרסומת -

חבר הפרלמנט מאיר חביב נשנק מדמעות כשהוא דיבר ואמר: "אני מאוד נרגש, זו פעם ראשונה בחיי שאני מבקר בקבר יוסף, אתם עושים עבודת קודש, אלה השורשים של העם היהודי, ואין מה לעשות אנחנו נשאר כאן לנצח. בעזרתכם בעה אנחנו נהיה בכל ארץ ישראל ובעיקר בקבר יוסף שככ קשור אלינו. הלוואי שהברכות של יוסף הצדיק, ישרו על כולנו ועל כל עם ישראל ותודה ראש המועצה על ההזמנה אני מאוד מאוד נרגש".

ח"כ פינדרוס: "כמו שאמר המארח ראש המועצה יוסי דגן שבאמת עושה עבודת קודש, בדיוק בפרשה הזו, שיעקב אבינו קנה את המקום הזה, ואת הבן שאהב מכולם ציווה שיקברו פה, באנו לפה להתפלל שתהיה סייעתא דשמיה, שעם ישראל יחזור לפה כולל התורה כולל התפילה, כל הבנים שגלו מהמקום הזה יחזרו לכאן בצורה בטוחה, לא כגנבים בלילה, על זה אנחנו מתפללים שיבוא במהרה".

ח"כ אריאל בוסו: "יעקב ובניו, כשיוסף הצדיק נפרד סמל של מסירות נפש סמל של הרצון להאחז בארץ הקודש, בארץ ישראל גם כשזה לא הולך בקלות ובייסורים קשים ומרים, וראינו מה יעקב אמר מה יוסף אמר כדי להאחז פה ולכן אנחנו סמוכים ובטוחים שכל ממשלות ישראל ולא משנה מי יושב השלטון האמריקאי. מבחינתנו להאחז ביוסף הצדיק בשכם ולהקים מחדש את ישיבת יוסף הצדיק זו חובת השעה, זה המגן שלנו זה צריך להיות מבחינתנו מרכז הארץ ואנחנו סמוכים ובטוחים ורוצים לחזק את ידיו של ראש המועצה וההתיישבות בכלל".

דגן הודה לחטיבת שומרון בראשות אל"מ רועי צוויג, ולקצין ההגמ"ר רב סרן עזריאל פרלמן למשטרת מרחב שומרון ללוחמי מג"ב למנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון על הליווי והדאגה לפרטים הקטנים כגדולים.