יוסי דגן: לחשוף את החלקים הסמויים בהסכם

0
106
יוסי דגן
יוסי דגן. צילום: גור דותן

רגע לפני החתימה על הסכם השלום מול איחוד האמירויות, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן דורש לראש הממשלה: "לחשוף את החלק הסמוי בהסכם מול איחוד האמירויות – חשש מקריסה מוחלטת של הקפאה ביו"ש והכרה במדינת טרור"

הסכם השלום מול איחוד האמירויות שייחתם היום בוושינגטון מביא גם לקולות ולחששות קשים מצד ראשי ההתיישבות.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, קורא היום לראש הממשלה בנימין נתניהו לחשוף את כל פרטי ההסכם מול איחוד האמירויות כולל מה שהוא מכנה "החלקים הסמויים", כלומר הסכמות שלא כתובות בנוגע להתיישבות ביו"ש.

"לצערנו כרגע נראה שראש הממשלה רוצה להביא לתמונה של הישג בכל מחיר, גם במחירים שהציבור לא יהיה מוכן לקבל ולכן באופן חסר תקדים איש לא יודע מה סוכם.

החשש הוא מקריסה מוחלטת של כל ההתחייבויות כלפי הציבור לחיזוק ההתיישבות לאורך השנים. החשש הוא מהחלק הלא כתוב מהסכמה להקפאת תכנון ביהודה ושומרון, והכרה במדינת טרור בלב הארץ.

ראש הממשלה ממלא פיו במים. לציבור יש זכות לדעת על מה הוא חותם, ומה המחיר שהוא ישלם על ההסכם. המחשבה שיהיה ניתן להעלים מהציבור פרטים חשובים, כמו הקפאת בנייה או הקפאת ריבונות – בלתי מתקבלת על הדעת.

מדינת ישראל, בשונה מאיחוד האמירויות, היא דמוקרטיה, בישראל המנהיגים נבחרים על ידי העם, והם לא עושים כל מה שעולה על דעתם. יש מצע, הציבור בחר ימין והוא אמור לקבל ימין" – מדגיש דגן – "הסתרת מידע קריטי מהציבור היא זריית חול בעיני הציבור. הסתרת המידע מחשש מביקורת מצד הציבור, היא צעד שאין לו מקום במדינה דמוקרטית.

דגן היה ממובילי הדרישה במחנה הלאומי מראש הממשלה לעמוד מול הלחץ האמריקני ולהחיל ריבונות מלאה על כל הישובים ביו"ש מבלי להסכים להקמת מדינת פלסטינית.

על פי פרסומים בארה"ב ומסרים שהגיעו מהבית הלבן, מחיר ההסכם עם איחוד האמירויות הנו וויתור או דחיית החלת הריבונות על יהודה שומרון והבקעה כפי שהבטיח ראש הממשלה ב-3 מערכות בחירות. "הציבור בישראל לא יקבל קריסה אידאולוגית גם תמורת תמונה מוושינגטון, ובודאי שלא יקבל הקפאת בנייה ולא ביטול הריבונות בלב הארץ" – סיכם דגן – "על זה נתניהו נבחר 3 פעמים, ואת זה הוא צריך לקיים".

שיתוף

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן