יוסי דגן: עיבוי הכוחות – "בולשיט"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן תוקף בחריפות את התגובה לפיגוע שמתמצית בתגבור כוחות: "ממשלת ישראל צריכה להורות לצה"ל לצאת לפעולות תגמול צבאיות כנגד הרשות הפלסטינית"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן תוקף הבוקר בחריפות את תגובת ממשלת ישראל לפיגוע הקשה בצומת תפוח. דגן, ששהה לאורך הלילה עם הפצועים במחלקת טיפול נמרץ בביהח בילינסון, כינה את תגבור הכוחות במילה הקשה "בולשיט". דגן אמר כי האחריות על הפיגוע הקשה שאירע אתמול בצומת תפוח מוטלת על הרשות הפלסטינית וכי מדינת ישראל צריכה לצאת לפעולות תגמול נגד "ראש הנחש", הרשות הפלסטינית "אנחנו צריכים לגבות את המחיר לא רק מאותם ערסים וברברים שיורים ובורחים, אפילו אין להם את האומץ לעמוד מול הקורבנות שלהם. הממשלה צריכה להורות לצהל לצאת לפעולות תגמול נגד הרשות הפלסטינית שהיא המשלחת והיא המארגנת והיא המממנת את אותם פיגועים"

דגן אמר בנוסף כי עוד לפני שנת 67' כשמדינת ישראל הייתה קטנה וחלשה ידעה הממשלה להקים קיבוץ ויישוב לאחר כל פיגוע "אז זה הצליח, פעולות תגמול נגד כל פיגוע, כך צריך לעשות גם היום"

דגן הוסיף כי ברמת ההתיישבות מדינת ישראל צריכה להודיע שהיא בונה עוד 10,000 יחידות דיור ביהודה ושומרון. טרור באנגלית משמעותו אימה, והמטרה שלהם היא להחליש אותנו ולגרש אותנו מכאן, להחליש את אחיזתנו בארצנו, אתמול – בשומרון, לפני שבוע – בירושלים ולפני שבועיים – ביפו. הכל אותו דבר. ממשלת ישראל הייתה אמורה להורות לצה"ל לצאת לפעולות תגמול היקפיות ולגבות מחיר מהרשות הפלסטינית, ולהורות על בניית 10,000 יחידות דיור בצומת תפוח ובאיתמר. לצערי הממשלה לא עושה לא את זה ולא ולא את זה, ואחכ מתפלאים שאיבדנו את ההרתעה.

"עם ישראל כולו מתפלל להחלמת הפצועים, המשפחות חזקות, אנחנו חזקים ואנחנו נמשיך להתגורר כאן ולחזק את ההתיישבות היהודית כאן ביהודה ושומרון" אמר דגן. "אנחנו מחזקים את חיילי צה"ל וכל מערכת הבטחון, ומצפים מהממשלה לשנות את הגישה כדי להחזיר את ההרתעה"