למרות המלחמה: חניכי סניף בני עקיבא קרית שמונה גייסו כ-100,000 שקלים והפיקו קייטנה לזכר חברם

חניכי סניף בני עקיבא קרית שמונה מפוזרים בלמעלה מ-70 מוקדים ברחבי הארץ. אבל למרות המלחמה הם לא ויתרו והצליחו לגייס ולהפיק כמדי שנה את קייטנה המסורתית לילדי בית הילד לזכר חברם.

קייטנת אייל קרית שמונה צילום: בני עקיבא

לפני כ-9 שנים נהרג אייל קראוס ז"ל בתאונת דרכים בקרית שמונה כשהוא בן 7 בלבד. חבריו לסניף בני עקיבא ייסדו את "קייטנת אייל" לזכרו כשמדי שנה הם מגייסים במשך חודשים עשרות אלפי שקלים ומפיקים קייטנה בת 4 ימים ברמת הגולן לילדי בית ילד ממרכז הארץ עם שלל אטרקציות ופעילויות ללא כל עלות, כששכבת הנוער של הסניף (חבריא ב') מבלה איתם יחד בימי הקייטנה ודואגת לכל דבר עד הפרט הכי קטן.

אך השנה קיום הקייטנה עמד בסימן שאלה – חברי הסניף פזורים מאז ה-8 באוקטובר ב-70 מוקדים ברחבי הארץ ומדובר באתגר גדול להתארגן יחד כדי להפיק את הקייטנה. בנוסף עקב המצב הביטחוני לא ניתן היה לקיים את הקייטנה ברמת הגולן והיה צורך בתקציב גבוה יותר מאחר וספקי תרומות מהאזור לא היו רלוונטיים. בסניף לא ויתרו, הם התכנסו מעת לעת ועבדו יחד והצליחו לגייס כ-100,000 ₪ והקייטנה יצאה לדרך עם כ-30 ילדי בית הילד שמלווים ב-70 חברי הסניף ב-4 ימים מרגשים ומיוחדים בגוש עציון.

צילום: בני עקיבא
צילום: שמעון בן אבי

קומונרית סניף עקיבא קרית שמונה צופיה אריה סיפרה ל"דתילי": "למרות הקושי, הבנו שאסור לנו לוותר על הקייטנה הזו. זו פעילות השיא של הסניף מדי שנה, ודווקא בימי המלחמה היה חשוב שהיא תתקיים. הילדים בכפר מחכים לימים האלה כל השנה – כשהשנה היא משמעותית במיוחד עבורם. הדבר גם העצים את חברי הסניף שלא ראו את חבריהם כבר חודשים ארוכים, וההתגייסות למשימה המשותפת סייע גם לעבור את הימים האלה בעשיה טובה למען האחר."