מפגש מרגש: האב הדרוזי השכול פגש את תלמידות האולפנה

במסגרת טקס של אולפנת בני עקיבא צפירה לחניכת פרויקט ההנצחה המסורתי "זיכרון ושיר", השתתף ודיבר הח"כ לשעבר שכיב שנאן אביו של כמיל ז"ל שנרצח בפיגוע בהר הבית "אני מרגיש שייך לעם נפלא שיודע להעריך שותפות ונתינה"

באולפנת בני עקיבא צפירה מתקיימת יוזמה מסורתית בשם "זכרון ושיר". לקראת יום הזיכרון ובניצוחה של רכזת הספרות מירי זנודה וצוות הספרות באולפנה, התלמידות בוחרות נופל ויוצרות הקשר ספרותי לסיפור חייו של הנופל. תלמידת כיתה יא' באולפנה אחינועם סרי החליטה שראוי להנציח את הנופלים הדרוזים בעקבות טיול של האולפנה לחרמון בו שיחקה עם ילדים מהעדה והבינה שהעדה הדרוזית היא חלק אינטגרלי מהחברה ישראלית. בשיתוף המשפחות של כמיל שנאן ז"ל והאיל סתאוי ז"ל שני שוטרים מפקד וחייל שנרצחו ביולי 2017  בהר הבית, הקדישה אבישג לזכרם עבודה ספרותית שמנתחת את הדואט של עברי לידר ונסרין קדרי "מהכפר אל הכיכר".

חבר הכנסת לשעבר שכיב שנאן אביו של כמיל ז"ל התרגש מהיוזמה של אחינועם, השתתף בטקס של האולפנה שהתקיים בזום ואמר "אני מאוד נרגש להיות אתכם היום. אני מרגיש שייך לעם נפלא שיודע להעריך שותפות ונתינה".  שנאן הדגיש את חשיבות האירוע, "איננו עם כפוי טוב, האירוע הוא עדות חיה וניצחון על המחבלים שרצחו את כמיל והאיל ומחבלים אחרים". שנאן סיים את דבריו ואמר "כמיל נפל בתאריך קדוש ומקום קדוש, מדינת ישראל היא הבית של כולנו והיא השותפות של כולנו ביחד".