חשבתם שביהדות "אין מקום לנומרולוגיה"? תחשבו שוב

לתורת הקבלה ולתורת הנומרולוגיה קשר ישיר והדוק ואף ניתן ללמוד 'נומרולוגיה קבלית'. גם בקבלה מאמינים שלכל מספר יש משמעות חזקה מאחוריו והם השתמשו ועוד משתמשים בשיטה זו על מנת לראות את החומר ואת הרוחניות בכל אדם ואדם, לקבוע את גורלו ולסייע לו לשפר את מזלו. לפי תורת הקבלה תורת המספרים, הלא היא הנומרולוגיה, מראה שלכל מספר יש משמעות וגם השפעה על הנעשה בעולם זה באופן ישיר ובאופן עקיף.

לכל אות יש מספר מייצג

את גורלו של האדם ואת מזלו ניתן לאבחן דרך המספרים בצורה מדויקת לפרטי פרטים אך אם לפי הנומרולוגיה המודרנית (הנקראת גם נומרולוגיה מערבית) יש לצמצם את הספרות והמספרים כמה שניתן, לפי הנומרולוגיה הקבלית מדובר בצורך להרחיב כמה שיותר שכן מאחורי המספרים מסתתרים עולמות שלמים ומלאים בידע שלא ניתן למצוא באף מקום אחר.

לפי תורת הקבלה אין כלל ספק שהאדם- אופיו ומעשיו מושפעים מהאותיות שמרכיבות את שמו ומהמספרים שמופיעים בשמו ובתאריך הלידה שלו. על מנת להבין את הכוח של המספרים יש להבין לעומק את המשמעות של כל מספר, את הקשר שלו לקיום ולאחר מכן לפרש לעומק את אותו אדם לפיהם.

הקבלה טוענת, ובצדק, שההמשכיות בעולם אפשרית ותמשיך להתאפשר רק בעזרת מספרים שכן כל שינוי בעולם החומר ניתן לתאר אותו בעזרת מספרים. אם בנומרולוגיה ניתן לקחת שם של אדם ולפשט אותו למספר הרי שנקבל הסבר על שמו. עם הוספת חכמת הקבלה נוכל לחשוף פרטים עמוקים יותר – נתונים רוחניים על האדם וחייו ולא רק נתונים גשמיים וחומריים. פה, לפי הנומרולוגיה הקבלית, טמון הכוח. המספרים אינם מספרים מובהקים כמו בשפה המתמטית הידועה לכולם אלא קודים של ממש עם משמעויות בהתאם.

נומרולוגיה ביהדות
רדמילה פוזילוב. צילום: יאנה מיקס סטודיו

לפי הנומרולוגיה הקבלית המספר 6 מסמל את החומר- ששת הכיוונים (למעלה ולמטה, קדימה ואחורה, שמאלה וימינה). הספרה הזו מבהירה שהחומר מוגבל ואינו משתנה ומתמשך. הספרה 7 מייצגת את הרוחניות. הרוחניות היא בלתי מוגבלת והיא זו שמניעה את החומר. הגוף הוא החומר עם שישה צדדים והנשמה היא החלק השביעי שמניע את הגוף ומחייה אותו.

10 – המספר השלם

לפי תורת הקבלה המספר 10 מכונה המספר השלם. למספר 10 יש משמעות מיוחדת והסיבה היא שהוא המספר עליו מתבססת כל השיטה העשרונית שנהוגה בחיינו. כמעט כל מערכת ספרות בנויה על פי הבסיס העשרוני מה שהופך את המספר 10 למספר חשוב ביותר בחיינו.

אפילו בתורת החסידות ניתן לראות שימוש במספרים כאשר האחדות, העשרות, המאות והאלפים מסמלים את ארבעת העולמות ומהווים בסיס ללמידה על אופי האדם והגורל שלו.

ניתן לראות שגם לפי תורת הקבלה, שקיימת בעולם מזה אלפי שנים, נעזרים במספרים על מנת להבין את גורלו של האדם ולאבחן את מקומו הנוכחי בחייו. עיכובים בחיים, חוסר מזל וקשיים, חוזר הצלחה- כל אלה ניתן למדוד ולבדוק לפי הנומרולוגיה הקבלית ולהעניק לאותו אדם את הכלים וההכוונה להצליח, להתקדם, ולהערים על הקשיים. הנומרולוגיה הקבלית מגשרת בין עולם החומר לבין עולם הרוח והינה כלי מוכר ומקובל לאבחון ולטיפול גם היום.

המידע במאמר נכתב בשיתוף ובאדיבות רדמילה פוזילוב

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן