נס חנוכה: אחרי שכמעט נפטר מסיבוך של הקורונה – אהרון ידליק נרות עם המשפחה

הנס של אהרון: לאחר שהרופאים בשערי צדק נלחמו על חייו בשל סיבוך נדיר של נגיף הקורונה אהרון יוכל לחגוג את חג החנוכה בחיק המשפחה

אהרון יעקובוביץ
אהרון יעקובוביץ. צילום: דוברות שערי צדק

אהרון יעקובוביץ בן 55 משכונת רוממה מירושלים, נדבק בנגיף הקורונה במהלך החגים בתחילתו של הגל השני. הוא שהה בביתו כשהוא סובל מחום גבוהה וקשיי נשימה.

כשבני משפחתו ראו שמצבו הולך ומידרדר הם הזעיקו צוות מד"א שהבהיל אותו באופן מידי למחלקת הקורונה בשערי צדק. בדיקת הדמיה שנעשתה בבית החולים הדגימה דלקת ריאות קשה שנגרמה על ידי הנגיף, כאשר ישנו חשש כבד לחייו. הוא אושפז במשך חודש ימים כשהוא מורדם ומונשם במחלקה לטיפול נמרץ כתר. מצבו של אהרון הלך והידרדר והצוות ביצע בו החייאה. לאחר שהצוות הצליח לייצב את מצבו הוא נשאר מורדם ומונשם ובזמן הזה בתו הצעירה נישאה כשהצוות השמיע לו את החופה דרך הטלפון הנייד.

"אינני זוכר הרבה מרגעי האשפוז במחלקה. אני כן זוכר שהתפללתי לצאת מזה ולשוב לחיק המשפחה ושהצוות התנהג במסירות נפלאה ועשה הכול כדי שלא ארגיש לבד כולל מתן כניסה למתנדבים ולמשפחה במחלקת כתר". מספר אהרון. "בני המשפחה כולם חששו לחיי וכשהתעוררתי סיפרו לי בהודיה להשם שפספסתי את חתונת בתי אבל הרווחתי את חיי בחזרה". מספר אהרון.

ד"ר יגאל הלביץ, רופא בכיר במחלקה לטיפול נמרץ בשערי צדק: "הגיע אלינו בן אדם צעיר עם משפחה גדולה שמחכה לו וכל הצוות של שערי צדק התגייס כדי להחזיר אותו לחיק המשפחה.

- פרסומת -

בספרות הרפואית אחוזי ההישרדות לחולי קורונה שעברו החייאה הם נמוכים ביותר. רוב המטופלים הקשים כמותו שלא שרדו את המחלה ואלו ששרדו נשארו עם נזקים לטווח ארוך. אנו מאוד שמחים שאהרון יצא מזה במצב קוגנטיבי מצוין ללא נזקים".

ד"ר שושנה זווין, מנהלת מחלקה פנימית ב': "הטיפול באהרון היה אינטנסיבי וצוותים רבים עשו את המרב כדי להחזיר אותו למצב בריאותי תקין. לאחר מספר פעמים בהם נשקפה סכנה ממשית לחייו הוא התאושש ועבר למחלקה הפנימית. בהדרגה מצבו הנשימתי השתפר, ובעזרת פיזיותרפיה התקדם מאוד מבחינה תפקודית".

אהרון יוכל בקרוב לשוב לביתו לבלות בחיק המשפחה לאחר שלושה חודשים קריטיים של אשפוז בבית החולים וצפוי לו שיקום של מספר חודשים.

"אני מלא הודיה ותפילה לקדוש ברוך הוא על החיים וכן אני מלא ברגשי תודה לצוות שהציל את חיי פרופ' פיליפ לוין, פרופ' שרון ענב,  ד"ר דניאל בלמן, ד"ר יעל זיידנר, ד״ר יגאל הלביץ וד"ר שמואל זימרמן ד"ר עמרן רמלאווי מהמחלקה לטיפול נמרץ בשערי צדק, ד״ר לב שמולביץ׳ ובנימין צעיר אח אחראי בטיפול נמרץ כתר וחיה ברויאר, אחות אחראית בטיפול נמרץ כללי, ד"ר אריאל רוקח ממכון הריאה בשערי צדק ד"ר שושנה זווין, מנהלת מחלקת פנימית ב' בשערי צדק, האחות האחראית במחלקה, רננה שלזינגר, ולעובדות הסוציאליות שירה יצהר ואסתי ברנשטיין ולכל האחים והאחיות המסורים במיוחד במחלקות טיפול נמרץ ופנימית ב'. כמו כן לרב מוטי פריד יו"ר סעד ומרפא שכולם יחד עשו הכל כדי שאצא מכאן בסייעתא דשמיא בריא ושלם. היום אני משתחרר מבית החולים לשיקום בתחושה טובה, זהו ממש נס שאני חי". כך מסכם אהרון.