סקר מעמד הגרעינים התורניים בציונות הדתית: זוכים לתמיכה רחבה, אבל ייהוד הגליל והנגב חשוב יותר

מתוך הסקר. באדיבות: דוברות

מסקר חדש, שנערך במסגרת מדד ה"סרוגומטר" מטעם המכללה האקדמית צפת בקרב הציבור הסרוג, עולה כי בציבור הדתי לאומי ישנה הסכמה שההתקפות על הגרעינים התורניים בערים המעורבות באירועי מבצע "שומר החומות" הן חסרות שחר, אך מנגד חושבים שהתיישבות במקומות אחרים בארץ תתרום יותר למדינת ישראל


סקר נרחב ועדכני, שנערך במסגרת מדד ה"סרוגומטר" מטעם המכללה האקדמית צפת, בקרב מעל לאלפיים מבני הציונות הדתית מגילאי 20 ומעלה, עסק בסוגיית הגרעינים התורניים שעלתה לכותרות במהלך מבצע "שומר החומות" עם המהומות שהתרחשו בערים המעורבות של יהודים וערבים.

54% מהמשיבים סבורים שהגרעינים התורניים מייצרים חיבור בין הציונות הדתית לשאר חלקי החברה הישראלית היהודית במדינה. 94% כופרים בהאשמה כי לגרעינים התורניים יש חלק בהצתת המהומות במהלך מבצע "שומר החומות". 42% רואים חברות בגרעין תורני כאופציה.

20% בלבד מאמינים כי הגרעינים התורניים מובילים למתח מול האוכלוסייה הוותיקה ביישובים בהם הם פועלים, אך קצת יותר משליש חושבים כי חברי גרעינים תורניים הם בעלי איכות אנושית גבוהה יותר מתושבי היישוב הוותיקים בקרבם הם פועלים.

- פרסומת -

למרות הגישה החיובית כלפי הגרעינים התורניים בקרב בני המגזר הסרוג כמעט מחצית מתוכם סבורים כי המשימה שתתרום יותר למדינת ישראל היא דווקא הליכה למגורים בגליל או בנגב עם 46% שסבורים שייהוד אזורים אלו הוא בעדיפות עליונה.

32% ענו כי מגורים ביישוב שתורם לאחיזה ישראלית מעבר לקו הירוק הוא היעד העיקרי בעוד רק 22% ציינו את המגורים בגרעין תורני בערים מעורבות כיעד מספר אחד התורם למדינת ישראל.

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן