פרויקט השמיטה הממשלתי יצא לדרך

צילום: דוברות בנימין

נחתם מיזם השמיטה המשותף לארגונים המובילים את הסברת השמיטה יחד עם נציגי הממשלה: המשרד להשכלה משלימה והאגף לתרבות תורנית

ממשלת ישראל באמצעות המשרד להשכלה משלימה – האגף לתרבות תורנית, מקדמת את ההיערכות לקידום הסברת שנת השמיטה לקראת השנה הבאה, לשם כך נחתם מיזם משותף אותו הובילה המחלקה לתרבות תורנית מטה בנימין, עם הארגונים העוסקים בנושא: "מכון התורה והארץ" מכפר דרום ת"ו, "המכון לחקלאות על פי התורה" של הרב אפרתי, ו"המכון למצוות התלויות בארץ" של הרב שניאור זלמן רווח.

הפרויקט יצא לדרך בסיוע ראש מועצת בנימין וגזבר המועצה ישראל מלאכי שבמסגרת דיוני התקציב שאושר לפני כחצי שנה, ריכזו את סעיפי התקציב הנוגעים להתיישבות, לחינוך הדתי ולמפעלי הציונות הדתית יחד עם ח"כ בצלאל סמוטריץ' וראש הממשלה בנימין נתניהו. השר לשעבר זאב אלקין דחף אף הוא את קידום הנושא דרך המשרד להשכלה גבוהה ומשלימה שבראשו עמד באמצעות האגף לתרבות תורנית בראשות הרב איתיאל בר לוי.

מעמד חנוכת הפרויקט נערך באולם מליאת מועצת בנימין ובו השתתפו נציגי הממשלה והארגונים. מנכ"ל המשרד להשכלה גבוהה מרדכי בניטה ומשלימה בירך כנציג הממשלה את הפרויקט להנחלת השמיטה.

צילום: דוברות בנימין
- פרסומת -

במסגרת הפעילות, האגף לתרבות תורנית יקדם פעולות הסברה לציבור ולחקלאים, כמו סרטונים והדרכה לחקלאים, גננים ואנשי מקצוע. יהיו סיורים לציבור ולמשפחות ללימוד ההלכות ולחשיפה לפתרונות הטכנולוגיים העכשוויים. יהיה גם מוקד הלכתי שישיב לשאלות.

הרב יוסף אפרתי שליט"א השותף עם ארגונו למיזם השמיטה נשא דברים וציין כי פעילות זו ודאי גם מקובלת על פי תפיסתו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל שהנחיל בשעתו את היתר המכירה. הרב אפרתי הדגיש כי בכל הפעילות בזה הקפידו רבותיו בראשם הרב אלישיב שליט"א שלא יהיה חס ושלום צל צילה של פגיעה ברב קוק זצוק"ל, אלא להיפך. "כיום, בשונה למצב בתחילת היישוב היהודי בארץ ישראל, המצב ב"ה מאפשר לגשת אל השמיטה בצורה שאנו היום מנסים להנחיל לחקלאים ולציבור". הרב אפרתי הוסיף ואמר כי "כל דונם ששומר שמיטה מקרב את גאולת ישראל. כשנעשה זאת יחד כל המגזרים נזכה לברכת הקב"ה האמורה בתורה של "ציוויתי את ברכתי"".

הרב יגאל קמינצקי שליט"א: "יש צימאון אדיר בציבור הישראלי ליהדות, למסורת ולתורה, ואני מדבר על ציבור חילוני גדול מאד. גם עניין השמיטה יכול למצוא שם אוזן קשבת ומתעניינת. מאחורי השמיטה יש ערכים גדולים שמובילים עם ומניעים אותו למחשבה על משמעות ומקומה של העבודה ביחס למטרות המרכזיות והאמיתיות של החיים".

צילום: דוברות בנימין

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ בירך על הפרויקט ואמר כי זכות היא לחלקאות בבנימין להוביל מיזם שבמהותו קושר בין העם לבין הארץ. אנו משתדלים לעשות זאת בכל יום, והפעם זוכים לקראת השמיטה לצקת תוכן ממלכתי ומשמעותי לחיבור הזה".