פרויקט רוח החג של מגן דוד אדום ברחבי הארץ

צילום: מגן דוד אדום

הרב יונתן שפיצר, נהג אמבולנס וחובש רפואת חירום במד"א, יזם בשנה שעברה פרויקט מיוחד נוכח משבר הקורונה – במסגרתו נע ברחבי הארץ עם אמבולנס-חנוכייה והנגיש את רוח החג. השנה, החליט שפיצר לשדרג את הפרויקט – וינדוד עם חנוכיית מד"א ברחבי הארץ, כשלצידו אופנועים, טרקטורונים ואנשי מד"א אשר יפיצו את רוח החג לעוברי אורח. אמש יצא לדרך הפרויקט בבאר שבע ובמהלך ימי החג יגיעו שפיצר והחנוכייה הנודדת ליעדים נוספים בארץ.

במסגרת הפרויקט, חנוכיית ענק תחובר לנגרר האמבולנס של מד"א – אותו יסיע שפיצר במוקדים שונים ברחבי הארץ, כשלצידו מתנדבים ועובדים של מד"א רכובים על כלים נוספים, במטרה להביא את רוח החג לציבור הרחב.

מלבד היותו חובש ונהג אמבולנס, שפיצר מנהל את בית חב"ד במד"א, מרכז את הפעילויות בארגון ונוהג לארגן ולחלק משלוחי מנות לעובדים בפורים, מצות בפסח ועוד. בסוכות יצר סוכה על גלגלים אשר נגררה ע"י אמבולנס והפיץ בעזרתה את רוח חג הסוכות בתחנות מגן דוד אדום השונות ברחבי הארץ.

הוגה הרעיון, חובש מד"א הרב יונתן שפיצר סיפר על חווית החג המיוחדת, "היה מאוד מרגש לעבור עם החנוכייה ברחובות באר שבע ולראות את האור שבוהק לא רק מהחנוכייה אלא מהעיניים של האזרחים. בשבוע הקרוב נגיע לערים נוספות על מנת להפיץ את האור ואת שמחת החג ברחבי הארץ."

- פרסומת -

מנכ"ל מד"א, אלי בין הוסיף: "בין הדגימות, החיסונים ועבודת השגרה שלנו, מרגש מאוד לעצור ולפגוש את ההון אנושי המיוחד – שהופך את משפחת מד"א למה שהיא היום. היוזמה המקסימה של הרב שפיצר מקרבת לבבות, מנגישה את רוח החג ומעודדת חיוכים ברחבי הארץ – מהדרום ועד הצפון. בשם ארגון מגן דוד אדום, העובדים והמתנדבים ברצוני לברך את אזרחי ישראל בחג אורים שמח".