שרת התפוצות עומר ינקלביץ' לחברי הקהילה היהודית בבולטימור: "תפקידי לייצג אתכם בכנסת, כדי שממשלת ישראל תעמוד לצידכם"

עומר ינקלביץ
שרת התפוצות עומר ינקלביץ'. צילום: ללא קרדיט

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' השתתפה במפגש-סיור וירטואלי עם חברי הקהילה היהודית בעיר בולטימור ונציגי ארגון הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה, מהקהילות היהודיות הותיקות והפורחות בארצות הברית. במפגש אמרה השרה ינקלביץ': "דעו שחלק מתפקידי הוא לייצג את הקול שלכם במסדרונות הכנסת, כדי לוודא שממשלת ישראל עושה הכל כדי לעמוד לצדכם".

במהלך הסיור שמעה השרה נתונים על הקהילה היהודית, האתגרים העיקריים של הקהילה, ההתמודדות עם משבר הקורונה בכלל, והשפעתו על החיים היהודיים בפרט.

בשיחה עם נציגי פדרציית בולטימור למדה השרה על הפעולות שבוצעו לסיוע בחלוקת מזון לחברי קהילה שנמצאו בבידוד, ואף פגשה ניצול שואה חבר קהילה, שהשתתף לאחרונה בקבלת שבת וירטואלית שיזמו אנשי הפדרציה. כמו כן, סיפרו המשתתפים על החינוך היהודי בעיר, וכיצד מקיימים אותו למרות מגבלות הקורונה.

פדרציית בולטימור נחשבת לאחת הפדרציות המחוברות והמחויבות למדינת ישראל ושומרת על קשר הדוק ושותפות עם העיר אשקלון, כמו גם עם הקהילה היהודית שבאודסה.

- פרסומת -

במהלך המפגש אמרה השרה ינקלביץ': "אני מודה ליהודי בולטימור על שפתחו בפניי את הדלתות הווירטואליות לקהילה היפה שלהם. אפילו דרך הזום, רואים בבירור שמדובר בקהילה חזקה ומיוחדת.

התרשמתי במיוחד לראות איך מנהיגים וקהילות שונות עובדות יחד בשיתוף פעולה למרות ההבדלים ביניהם. זהו בדיוק המסר שאני מקדמת כשרת התפוצות: אנחנו עם אחד עם ייעוד משותף. בואו נתמקד במה שמאחד בינינו.
דעו שחלק מתפקידי הוא לייצג את הקול שלכם במסדרונות הכנסת, כדי לוודא שממשלת ישראל עושה הכל כדי לעמוד לצדכם."

בקי כספי, סמנכ"לית בכירה בארגון הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה ציינה כי "עם הריחוק החברתי מצד אחד והאתגר בקשר הבינאישי מצד שני, התרגשנו לראות שהשרה ינקלביץ' החלה באופן וירטואלי לפגוש קהילות יהודיות מרחבי העולם. בבולטימור, פגשה השרה צעירים יהודים ומנהיגים קהילתיים כדי לראות כיצד הקהילה המקומית מתמודדת עם משבר הקורונה וההשכלות הכלכליות שלו, התמודדות המשותפת הן בישראל והן בארה"ב".

השאר תגובה

נא להזין את ההערה שלך!
נא להזין את שמך כאן