תמיכה רבנית לסמוטריץ': מגבים את מהלכיו שכולם לשם שמיים"

בצלאל סמוטריץ' (צילום: האיחוד הלאומי)

רבנים בכירים, בהם ראשי ישיבות ורבני ישובים, מפרסמים תמיכה במהלכיו של שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

אביחי טבק 14/01/2020

במכתב אותו מפרסמים הרבנים נכתב: "כבר תקופה ארוכה שאנו יושבים יחד עם שר התחבורה, ח"כ בצלאל סמוטריץ' בצמתי ההכרעות על מנת להוביל את הציונות הדתית לחוף מבטחים ועל מנת שמן המשבר הנוכחי תצמח ישועה וברכה".

הרבנים אף מגלים טפח מהתייעצויות אשר נעשו בתקופה האחרונה בחדרים סגורים, "אנו מעודכנים בנעשה ושותפים בהתלבטויות הרבות והכבדות אשר רובצות על כתפיו".

- פרסומת -

הרבנים דוחים את הטענות לפיהן בתוך ההסכם היו נגיעות אישיות ואומרים כי "בניגוד לטענות שהושמעו, אנו מעידים כי השאלה הפרסונלית מעולם לא הובילה את הדיונים אלא אך ורק תורת ישראל, אחדות המחנה, הזהות היהודית של מדינת ישראל, גורלה של ארצנו הקדושה והדרכים המעשיות הנכונות ביותר על מנת להוציא לפועל את הערכים הנשגבים הללו.

בהמשך המכתב, נותנים הרבנים גיבוי למהלך של השר סמוטריץ' וכותבים, "אנו מבקשים לחזק את שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' על החיבור למפלגת הימין החדש ומגבים את מהלכיו שכולם לשם שמיים, למען שמו באהבה".

לבסוף, קוראים הרבנים לרב רפי פרץ להצטרף אל החיבור. "אנו קוראים לשר החינוך הרב רפי פרץ להצטרף אל החיבור עם כלל הכוחות ולהביא בכך ברכה ובשורה של אחדות".

על המכתב, חתומים הרב יהושע שפירא, ראש ישיבת ההסדר רמת גן, הרב שמעון כהן ראש מוסדות בית מוריה באר שבע, הרב דוד דודקביץ' רב הישוב יצהר וראש ישיבת רועה ישראל, הרב אליקים לבנון רב השומרון וראש ישיבת ברכת יוסף אלון מורה, הרב חיים גנץ ראש ישיבת מעלה אליהו תל אביב והרב יואל מנוביץ' ראש ישיבת ההסדר בחיספין.

יצויין כי אמש הגיעו אנשי הבית היהודי להסכמות עם אנשי האיחוד הלאומי, אך אנשי הבית היהודי סרבו לחתום על ההסכם וכן לא העבירו את הסכם החיבור שסוכם במרכז המפלגה.