10 שנים לרצח: זוכרים את ד"ר גיליס בפינה החמה של צומת גוש עציון

בפינה החמה של צומת גוש עציון לציון 10 שנים לרצח ד"ר שמואל גיליס, קיימו אירוע אזכרה וטקס הדלקת נרות חנוכה במקום שהקימה רעייתו עבור חיילי צה"ל.

עמי שרון 22/12/2011

10 שנים לרצח: זוכרים את ד"ר גיליס בפינה החמה של צומת גוש עציון לציון 10 שנים לרצח ד"ר שמואל גיליס, קיימו אתמול בפינה חמה שהוקמה על שמו בצומת הגוש אירוע אזכרה וטקס הדלקת נרות חנוכה.

ביום ד' האחרון התקיים בפינה החמה לחיילים ע"ש ד"ר שמואל גיליס, טקס מרגש לציון 10 שנים לרצח ד"ר גיליס. באירוע השתתפו חיילי החטיבה, מח"ט הגזרה אל"מ יניב אלאלוף, רותי גיליס אלמנתו של ד"ר גיליס, בני משפחה, חברים ותושבים.

- פרסומת -

ד"ר שמואל גיליס ז"ל נרצח לפני 10 שנים בדרכו לביתו בכרמי צור וימים ספורים לאחר מכן נרצח בכביש המנהרות צחי ששון ז"ל. במהלך ימי השבעה, הגו האלמנות, רותי גיליס ואוסי ששון, את הרעיון להקים "פינה חמה" למען החיילים.

"הפינה החמה" של צומת הגוש מגישה לחיילים משעות הבוקר המוקדמות ועד הלילה, שתייה חמה בחורף וקרה בקיץ ונשנושים שונים. בזכות ההשקעה הפכה הפינה לאחת המוערכות והידועות בצה"ל.ידיד המשפחה דוידי פרל, המועמד לראשות המועצה ציין בדבריו כי "הפינה החמה של צומת גוש עציון הפכה עם השנים לנקודת חיבור ייחודית בין החיילים המשרתים באזור לתושבי גוש עציון. המפגש הייחודי בין התושבים לחיילים מהווה אות ליחסים הטובים ולהערכה של תושבי גוש עציון בפרט ותושבי יש"ע בכלל לחיילי צה"ל".

במהלך הטקס, אשר אורגן על ידי חטיבת עציון הדליקו נרות חנוכה, ונשאו דברים מח"ט הגזרה אל"מ יניב אלאלוף, אשר הדגיש כי חנוכה מהווה חג של לאומיות ולכן רואה חשיבות גדולה בקיום הדלקת נרות משותפת ומאוחדת בין תושבים וחיילים ורותי גיליס, אלמנתו של ד"ר שמואל גיליס.

רותי הדגישה כי היא רואה באירוע זה ציון דרך ביחסים הטובים בין צה"ל לתושבי גוש עציון: "עצם העובדה שהחטיבה יזמה את האירוע והרימה אותו מהווה ציון דרך בשיתוף הפעולה בין ה"פינה החמה" לצה"ל.אני מקווה כי נוכל יחד להפוך את הטקס הזה למסורת קבועה שתמשך לאורך השנים". www.lernercom.co.il הצטרפו עכשיו לדף הפייסבוק שלנו F