25 משפחות מקיבוץ סופה יקלטו זמנית באופקים

ברוכים הבאים לאופקים: 25 משפחות מקיבוץ סופה יקלטו באופן זמני באופקים – כך סיכמו בתום פגישה משותפת שנערכה בתחילת השבוע ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני ויו"ר הקיבוץ, נתנאל כהן.

קיבוץ סופה, לפני ה-7 באוקטובר. צילום: מתוך אתר רשמי מ.א אשכול, ויקיפדיה

המשפחות, ביניהן 28 נערים וילדים, ישתכנו בשכונת נוח החדשה, ויקבלו מעיריית אופקים את כל המעטפת לה יזדקקו עד שובן הביתה – חינוך בלתי פורמלי, חוגים, פעילויות קהילתיות, אירוח בקאנטרי קלאב העירוני ועוד.

"העיר אופקים, והמועצה האזורית אשכול בכלל – וקיבוץ סופה בפרט – ספגו בשבת השחורה, 7 באוקטובר, מהלומה קשה מאוד, אבל הקשר הטוב בין הרשויות והיישובים רק יתעצם ויתחזק", אמר בתום הפגישה ראש עיריית אופקים, איציק דנינו. "אני מאחל לתושבי סופה שהות נעימה ושיוכלו לשוב כמה שיותר מהר לביתם. אנחנו כאן בשבילם. מתושבי אופקים היקרים אני מבקש לפתוח את הלב הגדול שלהם כמו שרק הם יודעים ולסייע לחברים שלנו להרגיש כמו בבית".

"אנו מודים לעיריית אופקים ולתושביה שהתגייסו למשימה הלאומית ופתחו את לבם למען תושבי קיבוץ סופה, אשר נפגע קשות בטבח 7 באוקטובר", הוסיף ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני. "שלב המגורים הזמניים הוא חלק חשוב ומתבקש בתהליך השיקום שבסיומו יחזרו כל הקהילות והיישובים ויתאחדו שוב בביתם באשכול. צוותי המועצה ימשיכו ללוות את קהילת סופה יחד עם עיריית אופקים בזמן המגורים הזמניים כדי להבטיח מענים מיטביים".

"השהות במלון לאורך זמן היא בלתי אפשרית בלשון המעטה", סיכם יו"ר הקיבוץ, נתנאל כהן. "לכן פנינו לפתרון ביניים עד שתהיה אפשרות לחזור לקיבוץ. אני מודה לעיריית אופקים, למועצה האזורית אשכול ולמנהלת תקומה על הסיוע והנכונות לפתרון ביניים תוך זמן קצר. החיבוק של עיריית אופקים, מחמם את הלב ולא מובן מאליו".

- פרסומת -

בשבת השחורה, 7 באוקטובר 2023, הסתערו על קיבוץ סופה במתקפת הפתע של ארגון הטרור חמאס עשרות מחבלים, ורצחו 3 מחבריו. רק בזכות גבורתם של חברי כיתת הכוננות של הקיבוץ נמנע אסון כבד עוד יותר. תושבי הקיבוץ נאלצו להסתתר במשך שעות בממ"דים, עד שלאחר שעות ארוכות הצליחו כוחות הביטחון להגיע ליישוב, לחסל כ-20 מחבלים וללכוד עוד כ-10. באותה מתקפה פלשו מחבלי חמאס גם לאופקים, ורצחו 52 אנשים מתושבי ושוטרי העיר והאזור.